Wiadomości z Orzesza

Przed nami kolejne upalne dni!

  • Dodano: 2024-07-10 12:30

Oj, będzie gorąco, a dla niektórych również bardzo męcząco! Właśnie z taką prognozą przychodzi do nas Damian Dąbrowski, lokalny geograf i meteorolog.

Kolejne gorące dni

Od kilku dni na Śląsku panują tropikalne wręcz upały, a temperatura przekracza 30 stopni. Dziś, 10 lipca, termometry mogą wskazać maksymalnie 34 stopnie! Przy słabym wietrze i braku opadów, rekomendujemy, aby szczególnie mocno się nawadniać i regularnie się schładzać.

W czwartek, 11 lipca, temperatura ma wynieść maksymalnie 30 stopni, więc będzie minimalnie chłodniej, niż dziś. Damian Dąbrowski wskazuje, że gorąc będzie sprzyjał możliwym lokalnym opadom i burzom. Zarówno w nocy ze środy na czwartek, jak i z czwartku na piątek, temperatura spadnie do 21 stopni. 

Kolejny duszny dzień czeka nas w piątek, 12 lipca. Temperatura osiągnie około 30 stopni, w ciągu dnia będzie występowało zachmurzenie od małego, po duże. Po południu mogą pojawić się wyczekiwane przez wielu burze. 

Nasz lokalny meteorolog zapewnia, że będzie aktualizował swoją prognozę. 

Z dokładnymi prognozami pana Damiana Dąbrowskiego i wieloma ciekawostkami meteorologicznymi możecie się zapoznać na jego stronie internetowej oraz facebookowej stronie!

Jak przetrwać upały?

Dla wielu tak wysokie temperatury mogą być szczególnie męczące. Co zrobić, aby lepiej sobie z nimi radzić? Przede wszystkim należy pić dużo wody i starać się utrzymywać ciało i pomieszczenia w chłodzie. Specjaliści polecają również jeść dużo sezonowych owoców, gdyż zawierają one dużą ilość wody. Warto również unikać wychodzenia na zewnątrz w najgorętszych porach dnia, czyli od 10:00 do 17:00. Gdy na zewnątrz panuje skwar, należy powstrzymać się od wysiłku fizycznego na świeżym powietrzu.

Podczas upałów należy szczególnie o siebie dbać, aby uniknąć odwodnienia i udaru cieplnego! 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również