Wiadomości z Orzesza

"Przestańmy biec"

  • Dodano: 2013-07-04 11:00

W sobotę 22 czerwca o godzinie 15.30 uczniowie gimnazjów z Zawady, Gardawic i Orzesza na rynku w Orzeszu urządzili happening profilaktyczny "Przestańmy biec" w ramach ogólnopolskiego programu PaT – Profilaktyka a Ty.


Hasła Zwolnij – nie musisz biec! Miej otwarte oczy! czy Daj mi pół litra miłości i działkę rozmowy! miały zwrócić uwagę wszystkich na to, jak ważne są zdrowe i trzeźwe relacje między ludźmi. I tak też było – mieszkańcy miasta nie mogli przejść obojętnie obok młodych ludzi pikietujących na rynku z transparentami wzywającymi do przemyśleń, zatrzymania się choć na chwilę i zastanowienia nad tym, jak ważne jest nasze życie. Życie wolne od uzależnień.


O godzinie 15.55 odczytana została odezwa społeczności PaT, a punktualnie o 16.00 przez 60 sekund w symboliczny geście wybiliśmy rytm wolnych serc – serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka.

Młodzi ludzie nie byliby sobą, gdyby nie pozwolono im na spontaniczność i radość, dlatego też zawładnęli jeszcze przez chwilę rynkiem bawiąc się wspólnie przy radosnej melodii "belgijki".


Za pomoc i zapewnienie bezpieczeństwa podczas organizacji happeningu dziękujemy Komendzie Policji i GKRPA w Orzeszu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.