Wiadomości z Orzesza

Ruch kolumn pojazdów wojskowych

  • Dodano: 2024-02-12 09:30, aktualizacja: 2024-02-13 13:29

Od 12 lutego 2024 r., na drogach niemal całego kraju, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z cyklicznymi wojskowymi ćwiczeniami pod kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24, które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.

Ruch kolumn pojazdów wojskowych

Na prośbę Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach informujemy, że kolumny pojazdów wojskowych będą przemieszczać się po autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych. Ruch pojazdów biorących udział w ćwiczeniach będzie skoordynowany w taki sposób, aby ich przejazd w jak najmniejszym stopniu powodował utrudnienia w ruchu. Będą one eskortowane i zabezpieczone przez żandarmerię wojskową i poddziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją.

Mieszkańców prosi się o zachowanie szczególnej ostrożności, nie wjeżdżanie pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie, nie publikowanie informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk oraz ich lokalizację (a także dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych).

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również