Orzesze - portal miejski Orzesze.com.pl

Wiadomości z Orzesza

Sprzedała papierosy nieletniemu

  • Dodano: 2013-03-05 13:15

Sprzedaż wyrobów tytoniowych osobom nieletnim w świetle obowiązujących przepisów jest zabroniona. Przekonała się o tym ekspedientka, która sprzedała paczkę papierosów 15-latkowi. Za popełnione wykroczenie policjanci ukarali kobietę mandatem w kwocie 500 złotych w myśl ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę o godz.17:30 w ścisłym centrum Orzesza. Policjanci z miejscowego komisariatu legitymowali trzech nastolatków. Podczas czynności z kieszeni jednego z cłopców wypadła zamknięta paczka papierosów. Po krótkiej rozmowie z 15-latkiem funkcjonariusze ustalili, że papierosy nabył przed chwilą w pobliskim sklepie. Tam też udali się mundurowi, by sprawdzić, czy nie doszło do naruszenia prawa. Okazało się, że 22-letnia ekspedientka faktycznie sprzedała nieletniemu paczkę papierosów.

W świetle obowiązujących przepisów prawa jest to zabronione. Ustawa o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych z 9 listopada 1995 r. przewiduje za to wykroczenie karę grzywny. W tym przypadku stróże prawa nałożyli na pracownicę sklepu mandat karny w kwocie 500 określoną przez taryfikator. Warto przypomnieć,  że za to naruszenie sąd może ukarać sprawdawcę grzywną  w wysokości nawet 2 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.