Wiadomości z Orzesza

Stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji

  • Dodano: 2020-12-09 07:00, aktualizacja: 2020-12-08 18:25

Kryminalni z mikołowskiej komendy wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło na jednej z głównych ulic w miejscowości Wyry.

7 grudnia około godziny 03:30 dyżurny mikołowskiej komendy otrzymał informację o samochodzie, który wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji.

Do zdarzenia doszło w Wyrach na ulicy Pszczyńskiej

Skierowani na miejsce mundurowi z drogówki ustalili, że prawdopodobnym sprawcą kolizji jest 33-letni mieszkaniec Zabrza - kierujący osobowym peugeotem. Wiele wskazuje na to, że mężczyzna nie dostosował prędkości do panujących warunków i utracił panowanie nad pojazdem. Przy okazji dokonał poważnych szkód.

Badanie stanu trzeźwości zabrzanina wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Z uwagi na złe samopoczucie kierujący został przetransportowany do katowickiego szpitala, gdzie pobrano mu krew celem przeprowadzenia dalszych badań retrospekcyjnych. To od ich wyniku zależeć będzie zakres odpowiedzialności karnej mężczyzny. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi nawet kara pozbawienia wolności. 33-latek odpowie także za spowodowane szkody.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również