Wiadomości z Orzesza

Sukces Szkoły Podstawowej nr 4 w Orzeszu w Konkursie Historycznym Patria Nostra

  • Dodano: 2023-09-19 07:45, aktualizacja: 2023-09-19 08:46

Szkoła Podstawowa nr 4 w Orzeszu - Jaśkowicach może z dumą ogłosić swoje znakomite osiągnięcie na uroczystej gali finałowej Filmowego Konkursu Historycznego Patria Nostra - Region Południe, która odbyła się 12 września 2023 roku w Krakowie. Ten konkurs, obejmujący pięć województw: opolskie, małopolskie, śląskie, podkarpackie i świętokrzyskie, to wyjątkowa okazja do wykazania się w dziedzinie filmowej i historycznej.

Orzeska szkoła na medal

W tegorocznej, ósmej już edycji konkursu wzięło udział imponujące 81 szkół. Co czyni sukces Szkoły Podstawowej nr 4 jeszcze bardziej wyjątkowym, to fakt, że pozostałe miejsca na podium zajęły szkoły ponadpodstawowe, co świadczy o ogromnym talentu i zaangażowaniu uczniów.

Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie jednominutowego filmu lub animacji na wybrany temat historyczny. Drużyna Szkoły Podstawowej nr 4 postanowiła sięgnąć po historię Polski Ludowej i opracowała film zatytułowany "Kartki na mięso". Film ten został nagrany przez uczniów klasy ósmej w lokalnym sklepie, a autentyczna scenografia lokalu z epoki PRL dodawała autentyczności granej scenie.

Osiągnięcie drugiego miejsca w tak konkurencyjnym środowisku to dowód na to, że zaangażowanie uczniów i ich nauczycieli przyniosło im zasłużony sukces. Film oraz relację z gali finałowej można oglądać na stronie internetowej szkoły, oraz na oficjalnym profilu konkursu Patria Nostra na Facebooku.

Warto również podkreślić, że konkurs ten cieszy się wsparciem Ministerstwa Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz licznymi sponsorami, w tym firmami Tauron i PZU. To świadczy o znaczeniu, jakie ma on dla promocji dziedzictwa historycznego i kulturowego naszego kraju.

Sukces Szkoły Podstawowej nr 4 w Orzeszu to nie tylko zaszczyt dla uczniów i nauczycieli, ale także inspiracja dla innych szkół, aby dążyć do osiągnięcia swoich celów i kultywowania historii Polski. Gratulujemy drużynie i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swojego talentu filmowego oraz w pielęgnowaniu dziedzictwa narodowego.

II miejsce w Filmowym Konkursie Historycznym Patria Nostra

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również