Wiadomości z Orzesza

Sukces Szkoły Podstawowej nr 4 w Orzeszu w Konkursie Historycznym Patria Nostra

  • Dodano: 2023-09-19 07:45, aktualizacja: 2023-09-19 08:46

Szkoła Podstawowa nr 4 w Orzeszu - Jaśkowicach może z dumą ogłosić swoje znakomite osiągnięcie na uroczystej gali finałowej Filmowego Konkursu Historycznego Patria Nostra - Region Południe, która odbyła się 12 września 2023 roku w Krakowie. Ten konkurs, obejmujący pięć województw: opolskie, małopolskie, śląskie, podkarpackie i świętokrzyskie, to wyjątkowa okazja do wykazania się w dziedzinie filmowej i historycznej.

Orzeska szkoła na medal

W tegorocznej, ósmej już edycji konkursu wzięło udział imponujące 81 szkół. Co czyni sukces Szkoły Podstawowej nr 4 jeszcze bardziej wyjątkowym, to fakt, że pozostałe miejsca na podium zajęły szkoły ponadpodstawowe, co świadczy o ogromnym talentu i zaangażowaniu uczniów.

Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie jednominutowego filmu lub animacji na wybrany temat historyczny. Drużyna Szkoły Podstawowej nr 4 postanowiła sięgnąć po historię Polski Ludowej i opracowała film zatytułowany "Kartki na mięso". Film ten został nagrany przez uczniów klasy ósmej w lokalnym sklepie, a autentyczna scenografia lokalu z epoki PRL dodawała autentyczności granej scenie.

Osiągnięcie drugiego miejsca w tak konkurencyjnym środowisku to dowód na to, że zaangażowanie uczniów i ich nauczycieli przyniosło im zasłużony sukces. Film oraz relację z gali finałowej można oglądać na stronie internetowej szkoły, oraz na oficjalnym profilu konkursu Patria Nostra na Facebooku.

Warto również podkreślić, że konkurs ten cieszy się wsparciem Ministerstwa Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz licznymi sponsorami, w tym firmami Tauron i PZU. To świadczy o znaczeniu, jakie ma on dla promocji dziedzictwa historycznego i kulturowego naszego kraju.

Sukces Szkoły Podstawowej nr 4 w Orzeszu to nie tylko zaszczyt dla uczniów i nauczycieli, ale także inspiracja dla innych szkół, aby dążyć do osiągnięcia swoich celów i kultywowania historii Polski. Gratulujemy drużynie i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swojego talentu filmowego oraz w pielęgnowaniu dziedzictwa narodowego.

II miejsce w Filmowym Konkursie Historycznym Patria Nostra

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również