Wiadomości z Orzesza

Sukcesy pingpongistów z Orzesza

  • Dodano: 2014-09-09 15:00

Dobrze rozpoczęli nowy sezon młodzi pingpongiści Uczniowskiego Klubu Tenisa Stołowego SOKÓŁ Orzesze. W dniach 6-7 września na hali sportowej w Łaziskach Górnych rozegrano dwa turnieje rozpoczynające sezon rozgrywek indywidualnych i oraz ligi juniorów na terenie województwa śląskiego.

Pierwszym z tych turniejów, rozegranym w sobotę, był „TOP 8” będący niejako podsumowaniem poprzedniego sezonu. W poszczególnych kategoriach: „młodzik”, „kadet”, „junior” i „młodzieżowiec” (roczniki z sezonu 2013/2014) spotykało się po 8 najwyżej notowanych w ubiegłym roku zawodniczek i zawodników. SOKÓŁ reprezentowało trzech zawodników – w kategorii „młodzik” – Jakub Suchoń (2001, nowy „nabytek” Klubu, poprzednio KS POLONIA Łaziska Górne) i Jakub Woźniak (2001), oraz w kategorii kadet – Dawid Mrozik (1999). W swoich kategoriach wiekowych S. Mrozik i J. Suchoń zajęli 6 miejsca. Najlepiej zaś wypadł Jakub Woźniak, który bezapelacyjnie wygrał kategorię „młodzik”, zajmując w niej pierwsze miejsce.

Kolejnego dnia ci sami zawodnicy występowali jako pierwsza drużyna SOKOŁA w półfinałach Śląskiej Ligi Juniorek i Juniorów. Niezależnie od nich Orzesze reprezentowały dwie inne drużyny juniorów – UKTS SOKÓŁ II w składzie: Paweł Piątek (1998), Adam Piątek (2002) i Michał Spendel (1998) oraz UKTS SOKÓŁ III Orzesze w składzie: Dawid Omorczyk (2001), Adam Zuber (2000); obydwaj poprzednio GKS GWAREK Ornontowice) i Daniel Szola (2003).

W turnieju wzięła udział również drużyna dziewcząt w składzie: Natalia Spendel (1997), Weronika Spendel (1999) i Julia Tkocz (2005). Zgodnie z regulaminem rozgrywek trzy pierwsze drużyny juniorek i juniorów z każdej dwóch grup rozgrywających swoje mecze awansowały do pierwszej ligi, natomiast drużyny, które zajmowały 8 kolejnych miejsc – awansowały do rozgrywek II ligi.

Po rozegraniu niezłych meczy drużyna dziewcząt oraz druga i trzecia drużyna juniorów SOKOŁA ostatecznie awansowały do II ligi. Z kolei pierwsza drużyna juniorów wygrała łatwo swoje dwa pierwsze mecze, aby przegrać następnie z przeciwnikami z drużyny NAPRZODU Borucin. Ostatecznie w walce o trzecie z premiowanych awansem do pierwszej ligi miejsc orzeszanie po bardzo zaciętym pojedynku wygrali z juniorami z drużyny LIDS ANDERS Żywiec 3:2 i uzyskali historyczny dla Klubu awans do I ligi juniorów.

Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.