Wiadomości z Orzesza

"Świąteczne upominki z orzeskiej Leszczynki" po raz trzeci!

  • Dodano: 2014-11-25 16:45

Dokładnie rok temu wolontariusze Fundacji Europejski Instytut Outsourcingu postanowili zorganizować akcję świątecznej pomocy dla najbardziej potrzebujących rodzin swojego miasta. W grudniu 2013 roku zbiórka rzeczy przerosła oczekiwania wszystkich zainteresowanych. Święta Wielkanocne również okazały się być doskonałym powodem do tego, by szerzyć uśmiech wśród dzieci z Orzesza. Mieszkańcy nie tylko naszego miasta, ale i okolic chętnie włączyli się w zbiórkę.

Zbliża się Boże Narodzenie! Kontynuujmy naszą inicjatywę! W tym szczególnym okresie znikają wszelkie podziały, nie ma lepszych i gorszych ludzi. Dlaczego więc ktoś ma mieć lepszy lub gorszy prezent pod choinką? Sprawmy, by dzieciaki, objęte opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej miały wspaniałe Święta. Podarujmy im garść słodyczy, piękną zabawkę albo plastelinę do szkoły czy przedszkola. Te właśnie rzeczy będą zbierane w tegorocznej edycji akcji "Świąteczne upominki z orzeskiej Leszczynki", która będzie trwać od 24 do 28 listopada. W punktach zbiórki będzie można oddać słodycze, zabawki i artykuły szkolne. Wszystkie te rzeczy po zakończeniu akcji trafią do MOPSu w Orzeszu, gdzie pracownicy socjalni stworzą paczki dla swoich podopiecznych. Pełna lista punktów zbiórki dostępna jest na facebooku akcji "Świąteczne upominki z orzeskiej Leszczynki".

- Jestem pewna, że tegoroczna zbiórka okaże się kolejnym sukcesem. Sukcesem wszystkich Orzeszan, bo tylko razem możemy stworzyć tak wspaniałą rzeczywistość, jaką jest obdarowywanie dzieci na Święta – podsumowuje Magdalena Wajda, wolontariusz Fundacji Europejski Instytut Outsourcingu i pracownik Przedszkola nr2 w Orzeszu.

Fundacja zachęca także lokalnych przedsiębiorców do zaangażowania się w akcję. Wszelkie uwagi, pytania i pomysły można przedstawiać drogą mailową: swiateczneupominki@gmail.com lub przez facebooka akcji "Świąteczne upominki z orzeskiej Leszczynki".

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.