Wiadomości z Orzesza

"Szukanie Zajączka" z orzeską Policją. Zobacz, co się działo!

  • Dodano: 2023-04-11 06:30, aktualizacja: 2023-04-10 18:23

W piątek mundurowi z Komisariatu Policji w Orzeszu wzięli udział w wyjątkowym przedsięwzięciu zorganizowanym przez mieszkańców miasta na Górce św. Wawrzyńca.

Geneza orzeskiej tradycji

Plenerowa zabawa dla dzieci pod nazwą "Szukanie Zajączka" ma już 24-letnią tradycję i w rzeczywistości polega na odnalezieniu ukrytych w trawie jajek. Policjanci stali się jednym z oficjalnych partnerów imprezy, podczas której przede wszystkim dbali o bezpieczeństwo uczestników.

"Szukanie Zajączka" to plenerowa zabawa dla dzieci wieku do 14 lat, której organizatorem są mieszkańcy Orzesza. Pierwszy raz odbyła się w 1999 roku i jak przyznają sami orzeszanie, to wydarzenie, bez którego oni sami nie wyobrażają sobie Wielkanocy. 8 kwietnia w południe na Górze Św. Wawrzyńca zebrało się mnóstwo osób. Teren został podzielony na trzy strefy, gdzie ulokowano aż 3 tysiące jajek. Dzieci miały za zadanie odnaleźć i zebrać do swojego koszyczka jak największą ich ilość.

Komisariat Policji w Orzeszu stał się jednym z oficjalnych partnerów wydarzenia. Mundurowi nie tylko dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników. Szef jednostki kom. Rafał Ciesielski oraz dzielnicowi st.asp. Dawid Baron oraz asp. Mariusz Sacawa mieli okazję porozmawiać z dorosłymi mieszkańcami miasta, zaś dzieci wykorzystały moment na obejrzenie policyjnego radiowozu, jego wyposażenia. Dowiedzieli się też kilku ciekawostek o zawodzie policjanta.

Wideo

"Szukanie Zajączka" z orzeską Policją. Zobacz, co się działo! / fot. KPP Mikołów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również