Wiadomości z Orzesza

Tragiczny wypadek na DK 44

  • Dodano: 2017-11-21 17:00

Dwie ofiary śmiertelne i jedna osoba w szpitalu. To bilans wczorajszego wypadku, do którego doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych mikołowskiego odcinka DK 44. Kierujący osobowym audi, który potrącił pieszych, jeszcze wczoraj trafił do policyjnego aresztu. Policjanci wyjaśniają dokładny przebieg i okoliczności zdarzenia.

Do zdarzenia doszło po godzinie 18.00 w Mikołowie na DK 44, tuż przy osiedlu Kochanowskiego, przy skrzyżowaniu z ulicą Staropodleską. Kierujący samochodem marki Audi A6, 31-letni tyszanin, jadąc z Katowic w kierunku na Tychy, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił trzy osoby: dwie nastolatki oraz 20-letniego mężczyznę. Zdarzenie okazało się tragiczne w skutkach. 13-latka zginęła na miejscu, zaś 14-latka zmarła podczas reanimacji w karetce pogotowia. Poszkodowany mężczyzna trafił do miejscowego szpitala. Doznał obrażeń głowy i złamania nogi. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Na miejscu pojawił się prokurator, pracowali też policjanci wydziału ruchu drogowego oraz wydziału kryminalnego mikołowskiej komendy. Wykonano szczegółowe oględziny oraz zabezpieczono ślady.

Kierujący osobówką 31-latek niezwłocznie po zdarzeniu został przewieziony do budynku komendy, gdzie wykonano z nim szereg czynności, między innymi poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna był trzeźwy. Decyzją Prokuratora Rejonowego w Mikołowie, człowiek ten został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, gdzie w tej chwili oczekuje na dalsze czynności.

Droga natychmiast została całkowice zablokowana, a utrudnienia w ruchu trwały do godziny 23.00. Policjanci wyjaśniają teraz dokładne okoliczności i przebieg zdarzenia.

Miejsce, gdzie doszło do wypadku to obszar niezabudowany, droga dwupasmowa, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.