Wiadomości z Orzesza

Trwa budowa domu komunalnego

  • Dodano: 2017-11-27 12:30, aktualizacja: 2017-11-28 05:55

Przy ulicy Ulbrycha trwa budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego przeznaczonego na cele komunalne. Budynek zlokalizowany jest w otoczeniu dwóch istniejących obiektów budowlanych o podobnej funkcji.


Będzie to budynek mieszkalny wielorodzinny, częściowo podpiwniczony, o czterech kondygnacjach nadziemnych, podzielony na dwie symetryczne części, z których każda posiada oddzielną klatkę schodową.

Budynek posiada następujące kondygnacje: piwnica, parter, I piętro, II piętro oraz poddasze. Kondygnacja piwnicy zawiera pomieszczenia komórek lokatorskich oraz pomieszczenia techniczne. Na kondygnacji parteru zaprojektowano sześć mieszkań, z czego dwa z nich przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Na I i II piętrze, podobnie jak na parterze, przewidziano usytuowanie sześciu mieszkań. Poddasze w części centralnej budynku pomieści dwa lokale mieszkalne, zaś pozostała część tej kondygnacji stanowić będzie poddasze nieużytkowe. Ogółem budynek posiadał będzie 20 lokali mieszkalnych.

Wykonany zostanie również parking obejmujący 35 miejsc postojowych dla samochodów osobowych.
Inwestycja jest dofinansowana z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 35 procent kosztów kwalifikowanych, tj. ok. 1 mln zł. Wartość zamówienia po przetargu to 3 013 200,00 zł.

Termin odbioru planuje się na IV kwartał 2018 r.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.