Wiadomości z Orzesza

Trzymaj się prawego pasa - podsumowanie działań w powiecie mikołowskim

  • Dodano: 2020-01-27 10:45

W miniony piątek 24 stycznia na jednej z głównych tras w powiecie mikołowskim przeprowadzona została akcja drogówki "Trzymaj się prawego pasa".

Mundurowi starali się dyscyplinować tych kierujących, którzy lewy pas jezdni wykorzystywali niezgodnie z przeznaczeniem. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, zobowiązani jesteśmy jechać prawą stroną, a lewa służy np. do wyprzedzania pojazdów lub w sytuacji gdy chcemy wykonać lewoskręt. 


Tym razem akcja prowadzona była na DK 81, czyli na tzw. wiślance. W godzinach 09.00 do 13.00 patrol w dwuosobowym składzie ujawnił łącznie 8 wykroczeń drogowych, z czego 5 dotyczyło nieprawidłowego korzystania z lewego pasa jezdni. Jeden z kierujących tłumaczył, że po prostu bardzo się spieszył, dlatego też wybrał lewą stronę, gdyż jadąc prawą... raczej by nie zdążył.  Takie tłumaczenie niestety zakończyło się mandatem karnym.

W trakcie działań policjanci kontrolowali również obowiązek korzystania z pasów i innych urządzeń bezpieczeństwa, sprawdzali stan trzeźwości i reagowali na tzw. wykroczenia problemowe, np. nieprawidłowe wykonanie manewru wyprzedzania, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, zajechanie drogi, czy też zatrzymanie lub postój w miejscach niedozwolonych.

Przez pewien czas policjantom towarzyszyła także ekipa TVP3 Katowice, której oko kamery mogło zarejestrować przypadki niewłaściwych nawyków kierujących. Kontrolowani później kierowcy, na potrzeby montowanego materiału, mieli okazję wypowiedzieć się  co sądzą o akcji " Trzymaj się prawego pasa".

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również