Wiadomości z Orzesza

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Orzesze

  • Dodano: 2013-12-16 17:30

9 i 13 grudnia odbył się kolejny Miejski Indywidualny i Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego szkół podstawowych i gimnazjalnych o Puchar Burmistrza Miasta Orzesze Andrzeja Szafrańca.

Na salach gimnastycznych Szkoły Podstawowej nr 5 w Orzeszu – Zazdrości i Gimnazjum nr 3 w Orzeszu – Gardawicach rozegrano tegoroczny Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych o Puchar Burmistrza Miasta Orzesze. Turniej rozgrywano według zasad ustalonych przez Szkolny Związek Sportowy. Niezależnie od klasyfikacji indywidualnej, wszystkie zawodniczki i zawodnicy grali o punkty dla reprezentowanej przez siebie szkoły. O wysokim poziomie sportowym turniejów zadecydował udział w nich zawodniczek i zawodników z czołówki klasyfikacji wojewódzkiej oraz ogólnopolskiej Polskiego i Śląskiego Związku Tenisa Stołowego w poszczególnych kategoriach wiekowych.
W poniedziałkowym turnieju dla uczniów szkół podstawowych w kategorii dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się uczennica klasy drugiej SP 2 w Orzeszu – Julia Tkocz (zawodniczka MKS SOKÓŁ Orzesze). Kilka tygodni wcześniej Julia w podobny sposób rozegrała nieoficjalne mistrzostwa powiatu mikołowskiego, gdzie zajęła pierwsze miejsce. W trakcie poniedziałkowego turnieju zagrała z koleżankami klubowymi z SOKOŁA – Weroniką Kaczanowską (klasa czwarta SP 5) i Wiktorią Cebula (klasa trzecia SP 5), z którymi  wygrała, jednak po dosyć wyrównanych pojedynkach. Ostatecznie II miejsce w turnieju zajęła Wiktoria Cebula, a III - Weronika Kaczanowska (brązowa medalistka wspomnianych zawodów powiatowych). W kategorii dziewcząt drużynowo pierwsze miejsce zajęły zawodniczki z SP 5 (w składzie: Weronika Kaczanowska, Wiktoria Cebula i Martyna Sznapka – kl. IV – wszystkie MKS SOKÓL Orzesze), drugie – zawodniczki SP 2 (w składzie: Julia Tkocz – kl. II, Justyna Czyrnia – kl. druga i Magdalena Jaroszek), a trzecie – zawodniczki z SP 4 (w składzie: Marta Czyż, Weronika Dziedzic i Marta Guzik). Warto zauważyć, iż drużyna dziewcząt z SP 5 była wcześniej również zwycięska we wspominanych już zawodach powiatowych w Łaziskach Górnych.

W kategorii chłopców w zawodach bezapelacyjnie, kolejny rok z rzędu, wygrał Jakub Suchoń z SP 6 w Orzeszu – Zawiści (18 miejsce w kraju po II Grand Prix Polski). W finale pokonał on Adama Piątka z SP 5. Najbardziej zacięty okazał się mecz o II miejsce pomiędzy Adamem Piątkiem (MKS SOKÓŁ Orzesze) i jego kolegą klubowym Danielem Szolą (SP 2). Na wcześniejszym etapie rozgrywek A. Piątek pokonał D. Szolę 3:0. Jednak ich kolejne spotkanie miało zupełnie inny przebieg. Pierwsze dwa sety dosyć pewnie wygrał D. Szola i wszystko skazywało na szybkie zakończenie pojedynku. A. Piątek jednak zmobilizował się i doprowadził do wyrównania 2:2. Piąty decydujący set również charakteryzował się bardzo wyrównaną walką. W pewnym momencie A. Piątek wygrywał już 10:8, jednak D. Szola doprowadził do wyrównania, a by następnie wygrać tego seta w stosunku 12:10 i cały mecz 3:2. Drużynowo w kategorii chłopców rywalizacja była niezmiernie wyrównana - pierwsze miejsce zajęła SP 6 (69 punktów, w składzie: Jakub Suchoń, Łukasz Szczepek i Goralczyk Artur), wyprzedzając tylko o 1 punkt SP 2 (w składzie: Daniel Szola, Mateusz Jadasz i Jan Łukasik – wszyscy trzej MKS SOKÓŁ Orzesze) oraz o 3 punkty SP 5 (w składzie: Adam Piątek, Rafał Ryguła i Jakub Malcher - wszyscy trzej MKS SOKÓŁ Orzesze).
W piątkowym turnieju uczniów szkół gimnazjalnych jako organizator zawodów znakomicie zadebiutowało Gimnazjum nr 3 w Orzeszu – Gardawicach, w którym od bieżącego sezonu część treningów dla zawodników drużyny młodzieżowej prowadzi Autonomiczna Sekcja Tenisa Stołowego MKS SOKÓŁ Orzesze.

W kategorii dziewcząt najlepsza okazała się zawodniczka SOKOŁA – Weronika Spendel (wcześniejsza zwyciężczyni zawodów powiatowych szkół gimnazjalnych). W finale wygrała ona ze swoją koleżanką z klasy z Gimnazjum nr 2 – Adrianą Rudy. W meczu o II miejsce po bardzo wyrównanym pojedynku wygrała ostatecznie reprezentantka „gospodarzy” – Paulina Porwolik pokonując Adrianę Rudy w stosunku 3:2. W klasyfikacji drużynowej dziewcząt pierwsze miejsce zajęły wcześniejsze drużynowe zwyciężczynie zawodów powiatowych - zawodniczki z Gimnazjum nr 2 w Orzeszu – Zawadzie w składzie: Weronika Spendel, Adriana Rudy i debiutująca w drużynie Kinga Starosta. Na II miejscu znalazły się dziewczęta z Gimnazjum nr 3 w Orzeszu – Gardawicach w składzie: Paulina Porwolik, Paulina Moczała i Karolina Mazur, a na III - drużyna z Gimnazjum nr 1 w Orzeszu w składzie: Kinga Rydzewska, Magdalena Spendel i Sabina Kadłubek.
Nie było niespodzianki w rozgrywkach w kategorii chłopców szkół gimnazjalnych. Pierwsze miejsce zasłużenie zajął najlepszy zawodnik turnieju – Dawid Mrozik z Gimnazjum nr 2 w Orzeszu - Zawadzie (MKS SOKÓŁ Orzesze). W finale wygrał on, po stojącym na bardzo wysokim poziomie i dosyć wyrównanym meczu, z kolegą z drużyny szkolnej Pawłem Piątkiem (MKS SOKÓŁ Orzesze), który, z kolei, w meczu o II miejsce pokonał następnie Filipa Pojdę (trzecie miejsce indywidualnie) z Gimnazjum nr 2 w Orzeszu.

Klasyfikacja drużynowa chłopców szkół gimnazjalnych przedstawia się następująco: I miejsce – Gimnazjum nr w Orzeszu – Zawadzie (w składzie: Dawid Mrozik, Paweł Piątek, Jakub Spendel – wszyscy MKS SOKÓŁ Orzesze), II miejsce Gimnazjum nr 3 w Orzeszu – Gardawicach (w składzie: Kamil Pietruszka, Dominik Cyroń i Patryk Szatny) i III miejsce – Gimnazjum nr 1 w Orzeszu (w składzie: Mateusz Bartel – MKS SOKÓŁ Orzesze, Filip Pojda i Bartosz Kurpas).
Nagrodami za zajęcie drużynowo pierwsze I miejsca były puchary i dyplomy, za zajęcie I miejsca w turnieju indywidualnym – pamiątkowe statuetki oraz medale i dyplomy za zajęcie w tym samym turnieju pierwszych trzech miejsc. Fundatorem nagród był organizator turnieju – Burmistrz Miasta Orzesze Andrzej Szafraniec.

Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.