Wiadomości z Orzesza

Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem. Sprawdź, gdzie uzyskać pomoc!

  • Dodano: 2023-02-20 06:30, aktualizacja: 2023-02-19 08:19

Tegoroczny Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem odbywa się w dniach od 20 do 26 lutego. Każda osoba zainteresowana może w tym czasie uzyskać bezpłatną poradę prawną i psychologiczną m.in. w sądach, prokuraturach, komendach Policji, siedzibach prawniczych samorządów zawodowych czy organizacji pozarządowych w całym kraju.

Szukajmy pomocy!

W organizację obchodów, oprócz Ministerstwa Sprawiedliwości i Prokuratury Krajowej, włączyli się również asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi i policjanci.

Coroczna organizacja obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, której celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem, wiąże się z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw, które wprowadzono w Polsce ustawą z 12 lutego 2003 roku. Przepisy wskazują na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań na rzecz poprawy ich położenia. Podjęte działania mają skutkować uzyskaniem przez potrzebujących skutecznej pomocy.

Podobnie jak i w latach ubiegłych, policjanci garnizonu mikołowskiego aktywnie włączają się w przebieg tego przedsięwzięcia. Funkcjonariusze będą pełnili dyżury w okresie od 20 do 26 lutego 2023 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Mikołowie przy ulicy Rymera 1, w Komisariacie Policji w Łaziskach Górnych przy ulicy Plan Ratuszowy 3 oraz w Komisariacie Policji w Orzeszu przy ulicy Matejki 1 w godzinach od 6:00 do 22:00.

Dokładne informacje o miejscu i godzinach dyżurów osób, które udzielą w tym czasie wsparcia pokrzywdzonym, są dostępne za pośrednictwem stron internetowych instytucji biorących udział w obchodach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.

Pełna lista organizacji jest dostępna pod adresem: 

Lista punktów lokalnych i ośrodków udzielających pomocy pokrzywdzonym

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również