Wiadomości z Orzesza

Uczniowie z Orzesza pojechali do Portugalii i Rumunii

  • Dodano: 2022-07-01 07:00, aktualizacja: 2022-06-30 21:02

Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Orzeszu Zgoniu pojechała do Portugalii i Rumunii. Wszystko dzięki zamiłowaniu do książek i dotacji w wysokości 135 000 zł.

Uczniowie "dziewiątki" pojechali do Portugalii i Rumunii

Szkoła Podstawowa nr 9 im. Władysława Broniewskiego w Orzeszu Zgoniu realizowała projekt „Z książką w świat wartości” w ramach „Ponadnarodowej mobilności uczniów” Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Do konkursu w ramach III edycji programu przystąpiło 369 szkół z całej Polski, wniosek SP 9 zajął pierwsze miejsce na ogólnopolskiej liście rankingowej. Autorem projektu jest Danuta Zabłocka, nauczyciel języka angielskiego w SP9. Dzięki zdobytej dotacji w wysokości 135 000 zł, dwudziestu uczniów z kl. VI - VIII pojechało do partnerskich szkół w Portugalii i Rumunii.

Podczas odbywających się codziennie zajęć, uczniowie na nowo odkrywali walory czytania książek oraz uniwersalne wartości przekazywane przez lekturę. W czasie wolnym poznawali zwyczaje i kulturę krajów, w których przebywali. Zwiedzili też wiele ciekawych miejsc. W Portugalii były to m. in. miasta z bogatą historią i kulturą, jak Barcelos, Braga, Porto oraz wybrzeże Oceanu Atlantyckiego, w Rumunii zaś m.in. miasto Alba Iulia oraz malownicze zakątki Gór Zachodniorumuńskich.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również