Wiadomości z Orzesza

Ulicami Ornontowic z wynikiem ponad 2 promile!

  • Dodano: 2017-07-20 09:00

W ręce orzeskich stróżów prawa wpadł 54-letni mieszkaniec Ornontowic, który prowadził samochód mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Mężczyzna w takim stanie, pod osłoną nocy, usiłował dojechać do swojego domu. Wiózł ze sobą swoją matkę. Dzięki czujności jednego z mieszkańców miasta udało się go zatrzymać, zanim doszło do jakiegoś nieszczęśliwego zdarzenia. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat więzienia oraz minimum 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Miłośnik nocnych wrażeń z Ornontowic mioniny weekend musi zaliczyć do niezbyt udanych. 54-letni mężczyzna został zatrzymany przez patrol interwencyjny z Komiasariatu Policji w Orzeszu zaraz po tym, jak do dyżurnego jednostki trafiła informacja, iż ulicami Ornontowic porusza się samochód, którego kierujący najprawdopodobniej jest pod wpływem alkoholu. Informacja potwierdziła się. Na ulicy Zwycięstwa mundurowi zatrzymali pojazd marki Fiat Panda, za kierownicą którego siedział mieszkaniec Ornontowic. Mężczyzna był kompletnie pijany, miał w organiźmie podad 2 promile alkoholu. Na pokładzie miał też pasażera - swoją matkę.

Z uwagi na stan, w jakim znalazł się mężczyzna, stróże prawa podjęli deczyję o umieszczeniu go w izbie wytrzeźwień.

Kara, z jaką musi się liczyć, to do dwóch lat pozbawienia wolności i minimum 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.