Wiadomości z Orzesza

Usiłowali wyłudzić z banku ponad 130 tysięcy złotych

  • Dodano: 2020-10-20 06:30, aktualizacja: 2020-10-19 21:09

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali dwie osoby, które w jednej z miejscowych placówek bankowych w centrum Mikołowa usiłowały wyłudzić sporej wielkości kredyt.

Do zatrzymania 25-latka i 47-latki z województwa śląskiego doszło w placówce bankowej w centrum Mikołowa. Według informacji uzyskanych przez mikołowskich śledczych w toku prowadzonego dochodzenia, to właśnie tam mężczyzna złożył wniosek o kredyt w wysokości nieco ponad 130 tysięcy złotych.

Jak tłumaczył w trakcie przesłuchania, gotówka potrzebna mu była, aby wesprzeć finansowo swoją matkę 

W tym celu znajoma 47-latka załatwiła dla niego zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach, za co miała otrzymać procent z uzyskanego kredytu.

W chwili kiedy 25-latek składał wniosek, w banku pojawili się policjanci udaremniając nielegalny proceder. Zatrzymani trafili do mikołowskiej komendy i jeszcze tego samego dnia usłyszeli zarzuty usiłowania wyłudzenia kredytu bankowego oraz fałszowania dokumentu i używania go jako autentyczny.

Mężczyzna przyznał się i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze

Nieco inaczej zareagowała 47-latka twierdząc, że ze sprawą nie ma nic wspólnego, a do Mikołowa przyjechała tylko by dotrzymać towarzystwa znajomemu. Obojgu grozi do 5 lat więzienia.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również