Wiadomości z Orzesza

W sieci internetowej przemocy - spotkanie z młodzieżą z Orzesza

  • Dodano: 2017-12-14 10:30

Policjanci z mikołowskiej komendy zajęcia profilaktyczne z młodzieżą prowadzą regularnie na terenie całego powiatu.

Spotkania dotyczą uczniów wszystkich placówek szkolnych, a omawiane tematy związane są z rozmaitą kategorią zagrożeń. St.sierż. Artur Ceran spotkał się wczoraj z młodzieżą orzeskiej podstawówki aby wyjaśnić czym jest przemoc rówieśnicza, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nas w sieci i do jakich skutków doprowadzić mogą niewłaściwe zachowania w cyberprzestrzeni.

Policyjny profilaktyk st.sierż. Artur Ceran spotkał się z uczniami klas VI i VII Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Moniszki w Orzeszu. Mundurowy rozmawiał z młodzieżą o formach cyberprzemocy, a więc wyzywaniu, straszeniu, poniżaniu innych osób w Internecie lub przy użyciu telefonu, robieniu komuś zdjęć, rejestrowaniu filmów bez zgody drugiej osoby, publikowaniu w Internecie lub rozsyłaniu telefonem zdjęć, filmów lub tekstów, które obrażają lub ośmieszają innych oraz o podszywaniu się pod kogoś w sieci. Informował także o prawnych skutkach takiego zachowania.

Celem realizowanych cyklicznie w miejscowych szkołach warsztatów jest wykształcenie wśród najmłodszych prawidłowej reakcji w sytuacjach związanych ze zjawiskiem cyberprzemocy.

SP nr 2 Orzesze, 13 grudnia 2017 r.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.