W lipcu dzieci z Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Moniuszki oraz Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Orzeszu mogły cieszyć się pełnymi atrakcji półkoloniami. W ramach wakacyjnego wypoczynku na dzieci czekały wycieczki, warsztaty tematyczne oraz mnóstwo zabawy i radości!
Półkolonie w Szkole Podstawowej nr 2
Uczestnicy półkolonii w Szkole Podstawowej nr 2 w Orzeszu wzięli udział w wielu ekscytujących wyjazdach. Wycieczka do Żarek była pełna atrakcji – dzieci odwiedziły papugarnię i wzięły udział w warsztatach kulinarnych, przygotowując pizzę i lizaki. W Pszczynie przenieśli się w czasy średniowiecza, przebierając się w rycerskie stroje i zbroje, a w zamku w Mosznej odkrywali tajemnice magii i czarodziejstwa. Oczywiście, nie zabrakło wyjść do kina i sal zabaw!
Półkolonie w Szkole Podstawowej nr 5
Dzieci uczestniczące w półkoloniach w Szkole Podstawowej nr 5 rozpoczęły wakacje od wizyty w Ogrodzieńcu, gdzie zwiedziły Wystawę Techniki i zamek. Kolejna atrakcja to wizyta w Magicznej Osadzie w Rzykach, miejscu pełnym zabawy, z zagrodą kózek, trampolinami i strefą eksperymentów wodnych. W Chlebowej Chacie w Brennej dzieci poznały dawne zwyczaje, piekąc podpłomyki i mieląc ziarno na żarnach. Zwieńczeniem półkolonii było wyjście na basen w Żorach i plenerowa dyskoteka. Na zakończenie uczestnicy odwiedzili stadninę koni w Zazdrości.
Dofinansowanie przez Urząd Miejski Orzesze
Półkolonie były współfinansowane przez Urząd Miejski w Orzeszu, który dba o zapewnienie dzieciom atrakcyjnego i bezpiecznego wypoczynku w trakcie wakacji.