Wiadomości z Orzesza

Wasz sukces

  • Dodano: 2013-12-30 13:45

W dniach od 9 do 13 grudnia na terenie Orzesza trwała akcja pt. "Świąteczne upominki z orzeskiej leszczynki”. Zbieraliśmy odzież, zabawki, słodycze oraz artykuły szkolne. Rzeczy zostały przekazane za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej do najbardziej potrzebujących rodzin naszego miasta.

-Zebraliśmy bardzo dużo rzeczy. Za pierwszym razem dostarczyliśmy wszystko autem dostawczym, które było wypełnione po brzegi. Potem jeszcze udało się kilka razy dorzucić swoimi samochodami pozostałe rzeczy – mówi Magdalena Wajda, wolontariuszka Fundacji Europejski Instytut Outsourcingu oraz pracownik Przedszkola nr 2.

Na terenie Orzesza było 18 punktów zbiórki, głównie były to szkoły i przedszkola, ale także firmy. Jednym z punktów był także Urząd Miasta oraz Miejska Biblioteka Publiczna. Jednorazowy punkt udało nam się zorganizować podczas kiermaszu świątecznego w SKS „Piwnica” w Woszczycach. Wszystkie rzeczy z punktów zbierane były w jednym miejscu, segregowane w kartonach, a następnie przekazywane do MOPS-u, który zajął się ich rozdysponowaniem.

- Jestem dumna z mieszkańców naszego miasta, którzy oddawali rzeczy zadbane i czyste. Często zabawki miały jeszcze metki, a gry planszowe były oryginalnie zapakowane. Zdarzało się, że po rozwiązaniu worka pachniało proszkiem do prania – to znak, że darczyńcy naprawdę stanęli na wysokości zadania – dodaje Magda Wajda.

Udało się zebrać także wiele słodyczy i artykułów szkolnych. Stworzone zostały z nich paczki w charakterystycznych zielonych reklamówkach z uśmiechem. Akcja organizowana była przy wsparciu Urzędu Miasta oraz Fundacji Europejski Instytut Outsourcingu.

- Cieszę się, że udało się przeprowadzić taką akcję. Należą się podziękowania przede wszystkim dwóm wolontariuszkom Magdalenie Wajdzie za całą koordynację i realizację akcji oraz Annie Droździok za pomoc przy sprawnym przeprowadzeniu projektu. Dziękujemy także wszystkim, którzy nam pomogli, mieszkańcom, który przekazali rzeczy, placówkom oświatowym, firmom, sponsorom, rodzicom i wielu innym osobom – mówi Magdalena Foltys, prezes Fundacji Europejski Instytut Outsourcingu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.