Wiadomości z Orzesza

Wasz sukces

  • Dodano: 2013-12-30 13:45

W dniach od 9 do 13 grudnia na terenie Orzesza trwała akcja pt. "Świąteczne upominki z orzeskiej leszczynki”. Zbieraliśmy odzież, zabawki, słodycze oraz artykuły szkolne. Rzeczy zostały przekazane za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej do najbardziej potrzebujących rodzin naszego miasta.

-Zebraliśmy bardzo dużo rzeczy. Za pierwszym razem dostarczyliśmy wszystko autem dostawczym, które było wypełnione po brzegi. Potem jeszcze udało się kilka razy dorzucić swoimi samochodami pozostałe rzeczy – mówi Magdalena Wajda, wolontariuszka Fundacji Europejski Instytut Outsourcingu oraz pracownik Przedszkola nr 2.

Na terenie Orzesza było 18 punktów zbiórki, głównie były to szkoły i przedszkola, ale także firmy. Jednym z punktów był także Urząd Miasta oraz Miejska Biblioteka Publiczna. Jednorazowy punkt udało nam się zorganizować podczas kiermaszu świątecznego w SKS „Piwnica” w Woszczycach. Wszystkie rzeczy z punktów zbierane były w jednym miejscu, segregowane w kartonach, a następnie przekazywane do MOPS-u, który zajął się ich rozdysponowaniem.

- Jestem dumna z mieszkańców naszego miasta, którzy oddawali rzeczy zadbane i czyste. Często zabawki miały jeszcze metki, a gry planszowe były oryginalnie zapakowane. Zdarzało się, że po rozwiązaniu worka pachniało proszkiem do prania – to znak, że darczyńcy naprawdę stanęli na wysokości zadania – dodaje Magda Wajda.

Udało się zebrać także wiele słodyczy i artykułów szkolnych. Stworzone zostały z nich paczki w charakterystycznych zielonych reklamówkach z uśmiechem. Akcja organizowana była przy wsparciu Urzędu Miasta oraz Fundacji Europejski Instytut Outsourcingu.

- Cieszę się, że udało się przeprowadzić taką akcję. Należą się podziękowania przede wszystkim dwóm wolontariuszkom Magdalenie Wajdzie za całą koordynację i realizację akcji oraz Annie Droździok za pomoc przy sprawnym przeprowadzeniu projektu. Dziękujemy także wszystkim, którzy nam pomogli, mieszkańcom, który przekazali rzeczy, placówkom oświatowym, firmom, sponsorom, rodzicom i wielu innym osobom – mówi Magdalena Foltys, prezes Fundacji Europejski Instytut Outsourcingu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.