Wiadomości z Orzesza

Wsiadł za kierownicę mając 2 promile i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

  • Dodano: 2021-03-30 08:00, aktualizacja: 2021-03-29 09:50

Ile zatrzymanych przez drogówkę kierujących, tyle rozmaitych przypadków i historii. Tym razem mundurowi mieli do czynienia z 31-latkiem, wobec którego sąd wydał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Mimo to mężczyzna nie tylko wsiadł za kierownicę, ale był też kompletnie pijany. Dzięki reakcji świadka szybko wpadł w ręce policjantów.

25 marca służbę na terenie Orzesza pełnił łączony patrol policjantów prewencji i drogówki. Kilkanaście minut po północy dostali informację, że w rejonie skrzyżowania ulic Żorskiej i Przyjaźni zaparkowany został samochód, z którego wyszedł mężczyzna, prawdopodobnie pod wpływem alkoholu i właśnie oddala się w kierunku "wiślanki". Osoba zgłaszająca podała też dokładny rysopis kierującego.

Kiedy policjanci dotarli na miejsce, przy pojeździe stało już dwoje starszych ludzi, którzy - jak się później okazało - byli rodzicami zatrzymanego przez policjantów 31-latka. Nietrzeźwy orzeszanin był już w domu, a oni usiłowali sprowadzić samochód na swoją posesję.

Podejrzana kombinacja nie powiodła się jednak. Mieszkaniec Orzesza trafił w końcu do komisariatu, gdzie wykonano badania retrospektywne na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik był dosyć spory, bo ponad 2 promile. Na domiar złego, policyjny system wykazał, że 31-latek ma, orzeczony przez sąd, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Młody człowiek wkrótce poniesie konsekwencje karne. Za złamanie sądowego zakazu grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli postępowanie karne prowadzone przez orzeskich śledczych wykaże, że mieszkaniec Orzesza prowadził samochód pod wpływem alkoholu, mężczyźnie grozi odpowiedzialność także za to przestępstwo.

Opisana wyżej sytuacja stanowi kolejny w tym roku, odnotowany przez mikołowską Policję, przykład na właściwą postawę obywatelską. Prawidłowa reakcja świadka przyczyniła się do ujawnienia kolejnego nietrzeźwego kierującego. Pamiętaj: "Nie reagujesz - akceptujesz".

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również