Orzesze - portal miejski Orzesze.com.pl

Wiadomości z Orzesza

Z młodzieżą o cyberprzemocy

  • Dodano: 2017-04-11 07:45, aktualizacja: 2017-04-10 11:18

Dzielnicowy Komisariatu Policji w Orzeszu wraz z policjantem zajmującym się tematyką nieletnich mikołowskiej komendy wzięli udział w spotkaniu z młodzieżą wczesnoszkolną w jednej z orzeskich placówek oświatowych.

Dzieci nie pamiętają już świata bez internetu i nie wyobrażają sobie bez niego życia. Dlatego o zagrożeniach w tej materii i sposobach zapobiegania negatywnym zdarzeniom wypowiedzieli się dziś mundurowi.

W miniony piątek w Szkole Podstawowej nr 9 im. Władysława Broniewskiego w Orzeszu-Zgoniu odbyło się spotkanie profilaktyczne z młodzieżą klas IV do VI. Grupa około czterdziestu uczniów w wieku 10-12 lat wraz z kadrą pedagogiczną wysłuchała prelekcji mundurowych tj. mł. asp. Dawida Barona oraz st. sierż. Artura Ceran dotyczącej przemocy w internecie czyli cyberprzemocy. Wyjaśniono pojęcie omawianego zagadnienia, a także skąd bierze się agresja w internecie oraz jak nie stać się jej ofiarą. Uczniowie żywo zainteresowani tematyką zadawali stróżom prawa pytania oraz aktywnie podejmowali z nimi dyskusję. Wskazano także ewentualne konsekwencje prawne związane z naruszaniem prawa, zasad, reguł i norm związanych z niewłaściwym wykorzystaniem internetu.

Zajęcia z młodzieżą stanowią jeden z istotniejszych zadań związanych z działalnością profilaktyczną prowadzoną przez Policję. Jest to także okazja do spotkań z „policjantem pierwszego kontaktu”, czyli dzielnicowym, który przez takie właśnie inicjatywy realizuje program „Dzielnicowy bliżej nas”.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.