Wiadomości z Orzesza

Zatrzymali aż 207 pijanych kierowców

  • Dodano: 2015-11-02 08:15, aktualizacja: 2015-10-31 09:44
Od początku roku policjanci z powiatu mikołowskiego zatrzymali aż 207 kierowców pod wpływem alkoholu. Większość z nich została zatrzymana podczas rutynowych kontroli drogowych lub w czasie wzmożonych działań skierowanych przeciwko pijanym użytkownikom dróg. Wśród kierowców „na podwójnym gazie” 9 było sprawcami zdarzeń drogowych.
 
 
Każdego dnia na naszych drogach stróże prawa przeprowadzają wiele kontroli drogowych. W ich trakcie policjanci sprawdzają nie tylko wymagane dokumenty, czy stan techniczny pojazdu, ale także trzeźwość kierowców. Część działań m.in. „Trzeźwe Przewozy”, „Trzeźwość” mają na celu głównie kontrolę stanu trzeźwości kierowców. Mimo wielu naszych apeli, wciąż znajdują się tacy, którzy zapominają o prostej zasadzie "Piłeś - nie jedź" i wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu. Statystyki drogowe wskazują, że od początku tego roku w ręce policjantów wpadło aż 207 kierowców pod wpływem alkoholu. Większość z nich o sprawcy przestępstw, którzy mieli w organizmie więcej niż pół promila. Niestety zdarza się, że z powodu braku rozsądku i odpowiedzialności takich osób dochodzi do zdarzeń drogowych. Jak do tej pory nietrzeźwi kierowcy spowodowali 9 zdarzeń drogowych.
 
 
Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które, poza utratą prawa jazdy, grozi grzywna oraz dwuletni pobyt w więzieniu.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.