Wiadomości z Orzesza

Zatrzymany sprawca kradzieży rozbójniczej

  • Dodano: 2022-04-20 06:30, aktualizacja: 2022-04-19 18:16

Policjanci orzeskiego komisariatu zatrzymali 33-letniego mieszkańca Żor, który okradł jedną z miejscowych drogerii, a następnie poszarpał się z pracownikami sklepu.

W piątek 15 kwietnia po godzinie 15.00 mundurowi z Komisariatu Policji w Orzeszu zostali wezwani na ulicę Rynek, gdzie w miejscowej drogerii został ujęty sprawca kradzieży kosmetyków o wartości około 500 złotych. Będący pod wpływem alkoholu mężczyzna był wyjątkowo agresywny, wulgarny i wygrażał się interweniującym pracownikom. W ujęciu złodzieja pomógł nawet jeden z przechodniów.

Policjanci zatrzymali 33-latka i osadzili w policyjnym areszcie. Okazało się, że w niedalekiej przeszłości człowiek ten odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. Następnego dnia mieszkaniec Żor został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. W uwagi na fakt, iż czynu dopuścił się w warunkach recydywy, mężczyźnie grozi surowa kara - nawet 15 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął podejrzanego środkiem zapobiegawczym w postaci policyjnego dozoru.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również