Wiadomości z Orzesza

Zmarł Wiktorek Maresz. 2-latek przegrał walkę z rakiem

  • Dodano: 2021-04-19 13:30

Wiktorek Maresz był uroczym brzdącem, u którego zdiagnozowano złośliwy nowotwór mózgu AT/RT. Zmarł w nocy 18 kwietnia 2021 roku.

Kochani Wojownicy, niestety ale Nasz Wielki Mały Wojownik przegrał walkę z tą straszną chorobą, z którą się zmagał ????...

Opublikowany przez Wiktorek Maresz "walka o zwycięstwo" - pomóżmy zwalczyć guza mózgu AT/RT Niedziela, 18 kwietnia 2021

Początek choroby Wiktorka nie wskazywał na to jak poważna się ona okaże. Od września 2020 roku przechylał główkę w prawą stronę. Pierwsza usłyszana diagnoza lekarska – przewianie. Rodzice nie odpuścili i wciąż próbowali dociekać, co tak naprawdę dolega ich synowi. Nie poprawiało mu się po lekach, ani rehabilitacji. Kiedy zaczął się ślinić i mieć problemy z mową, trafił do szpitala. Dopiero tam, 30 grudnia, odpowiednio rozpoznano guza mózgu.

Guz mózgu był złośliwy, w najgorszym (IV) stopniu zaawansowania, ogromny i nieoperacyjny.  Rodzice Wiktorka robili, co mogli, by uzbierać pieniądze na kosztowne leczenie za granicą. Jedyną nadzieją była protonoterapia, która w połączeniu z chemioterapią mogła przynieść poprawę.

23 marca na stronie zbiórki na leczenie Wiktorka pojawiła się informacja, że zostało uzbierane 100% potrzebnej kwoty. Niestety, 2-latek nie miał tyle czasu. Niecałe cztery miesiące po ostatecznej diagnozie, w nocy 18 kwietnia, Wiktorek zmarł.

Z ogromnym bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Wiktorka. Dla rodziny przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również