Wiadomości z Orzesza

Zmarł Wiktorek Maresz. 2-latek przegrał walkę z rakiem

  • Dodano: 2021-04-19 13:30

Wiktorek Maresz był uroczym brzdącem, u którego zdiagnozowano złośliwy nowotwór mózgu AT/RT. Zmarł w nocy 18 kwietnia 2021 roku.

Kochani Wojownicy, niestety ale Nasz Wielki Mały Wojownik przegrał walkę z tą straszną chorobą, z którą się zmagał ????...

Opublikowany przez Wiktorek Maresz "walka o zwycięstwo" - pomóżmy zwalczyć guza mózgu AT/RT Niedziela, 18 kwietnia 2021

Początek choroby Wiktorka nie wskazywał na to jak poważna się ona okaże. Od września 2020 roku przechylał główkę w prawą stronę. Pierwsza usłyszana diagnoza lekarska – przewianie. Rodzice nie odpuścili i wciąż próbowali dociekać, co tak naprawdę dolega ich synowi. Nie poprawiało mu się po lekach, ani rehabilitacji. Kiedy zaczął się ślinić i mieć problemy z mową, trafił do szpitala. Dopiero tam, 30 grudnia, odpowiednio rozpoznano guza mózgu.

Guz mózgu był złośliwy, w najgorszym (IV) stopniu zaawansowania, ogromny i nieoperacyjny.  Rodzice Wiktorka robili, co mogli, by uzbierać pieniądze na kosztowne leczenie za granicą. Jedyną nadzieją była protonoterapia, która w połączeniu z chemioterapią mogła przynieść poprawę.

23 marca na stronie zbiórki na leczenie Wiktorka pojawiła się informacja, że zostało uzbierane 100% potrzebnej kwoty. Niestety, 2-latek nie miał tyle czasu. Niecałe cztery miesiące po ostatecznej diagnozie, w nocy 18 kwietnia, Wiktorek zmarł.

Z ogromnym bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Wiktorka. Dla rodziny przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia. 

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.