Wiadomości z Orzesza

Zmiana cen biletów i inne informacje MZK Tychy

  • Dodano: 2018-01-04 12:15

Zmiana cen biletów jednorazowych od 1 stycznia 2018 r.

Szanowni Państwo!

Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach informuje, iż z dniem 1 stycznia 2018 r. zmieniają się ceny biletów jednorazowych biletów papierowych i niektóre zasady taryfowe.

Dotychczasowe bilety jednorazowe emitowane przez MZK Tychy zachowują swoją ważność do końca wyczerpania zapasów i wymagać będą dokupienia biletu uzupełniającego w wysokości 0,20 lub 0,10 zł.

Jednocześnie z dniem 2 stycznia 2018 r. rozpoczęta zostanie dystrybucja nowych biletów metropolitalnych jednorazowych (o zmienionej szacie graficznej), które zastąpią dotychczasowe odrębne bilety emitowane przez KZK GOP i MZK Tychy (wzory tutaj).

W związku z powyższym kierowcy PKM i TLT sprzedawać będą począwszy od 1 stycznia 2018 r. bilety o wartości 1,60 i 2,40 zł (jak dotąd z nadrukiem bilet przeznaczony do sprzedaży przez kierowcę).

Informujemy, iż nowe bilety metropolitalne ważne będą na terenie, na którym komunikację organizuje MZK Tychy, a także na terenie innych gmin i miast wchodzących w skład Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Na analogicznych zasadach honorowane będą w sieci KZK GOP dotychczasowe „stare” bilety MZK Tychy do czasu wyczerpania ich zapasów.

Informacji o nowych zasadach taryfowych udzielają pracownicy Centrum Obsługi Pasażerów tel. 32 219-38-20 wew. 29, 36 i 37, w godzinach:

  • poniedziałek – czwartek – 6:00-19:30
  • piątek – 6:00-13:30

Bezpłatne przejazdy dzieci i młodzieży

Szanowni Państwo!

Miejski Zarząd Komunikacji informuje, iż od dnia 1 stycznia 2018 r. wprowadzona zostaje możliwość bezpłatnego przemieszczania się dzieci i młodzieży, mającej miejsce zamieszkania na terenie gmin wchodzących w skład Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w wieku od 7 do 16 roku życia:
a) urodzone w okresie od 1 stycznia do 30 września – posiadają uprawnienie do 30 września roku kalendarzowego, w którym uczeń ukończył 16 rok życia,
b) urodzone w okresie od 1 października do 31 grudnia – posiadają uprawnienie do dnia 16 rocznicy urodzin, na podstawie ulgi zapisanej na karcie ŚKUP.
Przedmiotowa możliwość dotyczy wyłącznie przejazdów na liniach organizowanych przez MZK Tychy, KZK GOP oraz MZKP Tarnowskie Góry.

Powyższe zwolnienie z opłat dotyczy również dzieci i młodzieży z gmin członkowskich tyskiego porozumienia międzygminnego, które nie weszły w skład Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
Jednocześnie informuje się, iż do czasu wyrobienia przez dzieci i młodzież kart ŚKUP, przy kontroli biletów honorowane będzie okazanie ważnej legitymacji szkolnej, potwierdzającej wiek pasażera.

Szczegóły składania wniosków o kartę ŚKUP dla dzieci znajdują się na stronie www.portal.kartaskup.pl.
Karty ŚKUP można również uzyskać w Punktach Obsługi Klientów. Najbliższe z nich zlokalizowane są w Tychach na ul. Dąbrowskiego 87 oraz na ul. Konfederatów Barskich 19. Pełna lista punktów POK dostępna jest tutaj.

W związku ze zmianami opisanymi powyżej pragniemy zaznaczyć, iż nie ma potrzeby dalszego zakupywania biletów dla osób objętych zwolnieniem na styczeń 2018 roku i na miesiące następne.

Ponadto informuje się pasażerów, iż do przejazdów bezpłatnych uprawnione są dzieci do 7 roku życia, tj. do dnia 7 rocznicy urodzin, wraz z wózkiem na podstawie oświadczenia osoby opiekującej się dzieckiem w czasie podróży.

Informacji o nowych zasadach taryfowych udzielają pracownicy Centrum Obsługi Pasażerów tel. (32) 219-38-20 wew. 29, 36 i 37, w godzinach:

  • poniedziałek – czwartek – 6:00-19:30
  • piątek – 6:00-13:30
  • sobota – 7:00-14:30

Zasady wykorzystania jednorazowych biletów metropolitalnych do podróży w systemie strefowym pod linkiem poniżej:

http://www.mzk.pl/zasady-wykorzystania-jednorazowych-biletow-metropolitalnych-do-podrozy-w-systemie-strefowym-2/

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również