Wiadomości z Orzesza

Czy nadszedł już czas, abyś skorzystał z usług firmy windykacyjnej?

  • Dodano: 2020-04-30 14:45

Czy Twoi kontrahenci nie zawsze na czas rozliczają się z wystawionych przez Ciebie faktur? Czekasz na zaległy przelew, głowiąc się nad tym, skąd wziąć środki na opłacenie własnych dostawców i pracowników? Nie wiesz, jak skutecznie odzyskać należności, bez narażania na szwank relacji biznesowych? Rozwiązanie tych wszystkich sytuacji jest banalnie proste. Wystarczy, że skorzystasz z usług firmy windykacyjnej.


Czym zajmuje się firma windykacyjna?
Firma windykacyjna pomaga przedsiębiorcom w odzyskiwaniu należności. Dzięki temu nie musisz na co dzień zajmować się ponaglaniem kontrahentów, aby w końcu zapłacili za otrzymany towar czy wykonaną usługę. Zamiast tego możesz zlecić to profesjonalistom, którzy dodatkowo doradzą Ci, jakie środki powinieneś przedsięwziąć, aby odzyskać dług. Decydując się na współpracę z firmą windykacyjną, zwiększasz szanse na bezzwłoczne i bezproblemowe odzyskanie należności.


Dlaczego warto skorzystać z usług firmy windykacyjnej?
Zwrócenie się o pomoc do firmy windykacyjnej w znacznym stopniu zwiększa prawdopodobieństwo tego, że Twój kontrahent opaci w końcu fakturę. Co jednak istotne, pośrednictwo windykatora znacznie przyśpiesza ten proces. Dzięki temu pieniądze szybciej trafiają na Twoje konto, a Ty unikasz zatorów płatniczych.


Warto także pamiętać, że firmy windykacyjne dysponują wieloma różnymi sposobami odzyskiwania należności. W połączeniu z posiadanym przez nie doświadczeniem potrafią one tak dopasować strategię działania, aby osiągnąć pożądane rezultaty w danych okolicznościach.


Jakie usługi świadczą firmy windykacyjne?
Firma windykacyjna może podjąć działania w zakresie windykacji miękkiej i windykacji twardej. Windykacja miękka to inaczej windykacja polubowna. Polega ona na nawoływaniu kontrahentów, aby wywiązali się ze swoich zobowiązań. W ramach windykacji polubownej firma windykacyjna wykorzystuje takie narzędzia jak:

  • przypomnienie o dokonaniu zapłaty,

  • wezwanie do zapłaty,

  • wezwanie do zapłaty z notą odsetkową.


Natomiast windykacja twarda to windykacja sądowa. Umożliwia ona uzyskanie sądowego wyroku lub nakazu zapłaty, które będą stanowić podstawę do egzekucji komorniczej (tutaj więcej o rodzajach windykacji).
Jeśli nie wiesz, jak zabrać się do odzyskiwania, zwróć się do firmy windykacyjnej. Pomoże Ci ona określić strategię postępowania, a także będzie występować w Twoim imieniu.


Jak wybrać najlepszą firmę windykacyjną?
Wybór firmy windykacyjnej powinien być przede wszystkim podyktowany Twoimi potrzebami. Jeśli nie wiesz, jak znaleźć najlepszą firmę windykacyjną, zacznij od przejrzenia Rankingu Firm Windykacyjnych w serwisie FirmowaKasa. Dzięki temu w krótki czasie porównasz ze sobą poszczególne oferty i będziesz mógł zdecydować się na najlepszą z nich.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.