Wiadomości z Orzesza

Etapy budowy dachu krok po kroku - sprawdzamy

  • Dodano: 2018-07-03 12:15

Budowa dachu jest naprawdę skomplikowanym procesem, który wymaga pamiętania o wielu kwestiach i jest naprawdę wieloetapowy. Odpowiednie podejście do sprawy daje zatem doskonałe efekty i jest bardzo korzystne dla wszystkich osób. Jak najbardziej zatem warto postawić na profesjonalne podejście do sprawy. Pamiętanie o wszystkich kwestiach pozwoli na wzniesienie naprawdę solidnego dachu, który będzie w stanie posłużyć przez długi czas. W ten sposób wzniesiony dach nie będzie wymagał remontu po krótkim czasie i naprawdę doskonale sprawdzi się w swojej roli. Warto więc postawić na odpowiednie działanie w swojej sytuacji i odpowiednie podejście do sprawy.

Projektowanie dachu

Pierwszym etapem jest odpowiednie zaprojektowanie samego dachu. Projekt dachu jest oczywiście zależy od rodzaju danego domku oraz preferencji klienta. W przypadku projektowania brane są pod uwagę również takie elementy jak liczba okien i ich rozmieszczenie, a także stopień pochyłości dachu. Na etapie projektowania pojawiają się również informację odnośnie tego jakie pokrycia dachowe zostaną zastosowane.

Do wyboru jest blachodachówka, dachówka ceramiczna bądź inne pokrycia. Określenie pokrycia ma duże znaczenie, ponieważ jest informacją o tym na jakie obciążenie narażony będzie sam dach. Dzięki posiadaniu projektu możliwe jest również oszacowanie wstępnych kosztów budowy dachu. Wiadomo bowiem na podstawie projektu ile potrzeba materiału do wykonania konkretnej konstrukcji. Określona w projekcie jest również dokładnie więźba dachowa oraz poszycie dachu.

Projekt jest zatem elementem, który ma naprawdę gigantyczne znaczenie podczas budowy dachu. To od niego wszystko się zaczyna i jest to niesamowicie istotny element, o który należy w odpowiedni sposób zadbać, ponieważ można w ten sposób naprawdę wiele zyskać i być szczęśliwym z konkretnego podejścia do sprawy i postawienia na odpowiednie rozwiązania.

Więźba dachowa tworzona na drugim etapie

Drugi etap to tworzenie więźby. Rodzaj konkretnej więźby jest zależny od rodzaju dachu i stopnia jego skomplikowania.

Więźba dachowa jest istotna dla zachowania stabilności i solidności dachu. Powinna być zatem wzniesiona w odpowiedni sposób, ponieważ tylko w takiej sytuacji sprawdzi się naprawdę dobrze w swojej roli.

Pokrycie więźby dachowej

Kolejnym etapem jest tak zwane foliowanie, czyli pokrycie więźby. Za poszycie dachu najczęściej służy specjalnie przygotowana folia. Dzięki niej dach będzie szczelny. Ważne jest więc, aby została ona położona naprawdę dokładnie. W ten sposób osiągnięcie bardzo wysokiej szczelności całej konstrukcji będzie jak najbardziej możliwe dla wszystkich osób.

Poszycie dachu ma naprawdę duże znaczenie dla solidności całej konstrukcji. Wybieranie produktu w odpowiedni sposób jest bardzo istotne. Poszycie dachu jest przy tym dostępne w różnych wersjach. Każda osoba jest w stanie dopasować produkt idealnie do swoich potrzeb dzięki dostępowi do różnych produktów.

Łacenie

Budowa dachu wymaga również tak zwanego łacenia. Jest to zabieg polegający na położeniu odpowiednich łat, które zapewniają odpowiednią wentylację.

Są one kładzione między membraną i dachówką przez co zapewniana jest bardzo dobra wentylacja całej konstrukcji.

Montaż dodatkowych elementów

Jest to etap, w którym montowane są wszelkiego rodzaju elementy jak rynny, okna dachowe czy okapy dachu.

Na tym etapie dach posiada już odpowiedni kształt i jest naprawdę bliski ukończenia. Konstrukcja dachu jest już w pełni przygotowana do tego, aby położyć odpowiednie pokrycia dachowe co jest kolejnym krokiem.

Układanie pokrycia

Etap ten obejmuje już układanie odpowiedniego pokrycia na dachu. Do tego celu najczęściej wykorzystywana jest blachodachówka lub dachówka ceramiczna. Produkty te sprawdzają się bowiem najlepiej w swojej roli i postawienie na nie jest naprawdę bardzo korzystne.

Blachodachówka oraz dachówka ceramiczna prezentują się znakomicie i gwarantują naprawdę dobre właściwości dachu. Z tego też powodu warto postawić na te produkty. Po tym etapie następuje już tylko ocieplanie dachu, które kończy wszystkie prace przy tym.

Jeżeli kogoś interesuje budowa dachu to koszty takiej operacji można obliczyć pod adresem: https://kb.pl/porady/pokrycia-dachowe-ceny-i-rodzaje/  W ten sposób można poznać naprawdę dokładne ceny wzniesienia dachu.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Tomczak

    Dziękuje bardzo za tak szczegółowe opisanie .

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.