Wiadomości z Orzesza

Hydraulika siłowa i jej zastosowanie w przemyśle

  • Dodano: 2018-04-24 07:00, aktualizacja: 2018-04-24 07:06

Energia cieczy hydraulicznej wykorzystana w hydraulice siłowej pozwala na pracę z nad różnymi projektami, zarówno tymi większymi, jak i mniejszymi. Możliwości zastosowania tej technologii jest bardzo szeroka, co doskonale widać po zleceniach, jakie realizowane są przez firmę PONAR S.A.

Hydraulika siłowa najczęściej wykorzystywana jest w takich gałęziach przemysłu jak: lotnictwo, górnictwo, energetyka, hutnictwo, przemysł samochodowy oraz maszynowy, a także w stoczniowy. Odgrywa ona jedną z największych ról przy wielu projektach — elementy hydrauliki siłowej wykorzystywane są przy pojedynczych komponentach, jak i większych całościowych maszynach. Firma PONAR S.A zajmuje się produkcją elementów niezależnie od wielkości inwestycji. Hydraulika siłowa szeroko stosowana jest zarówno w przemyśle ciężkim, jak i lekkim co pozwala na szerokie spektrum wykonanych już projektów i realizacji, które pokazują siłę marki PONAR.

Hydraulika siłowa, czyli co?

Do elementów hydrauliki siłowej zaliczyć możemy wszelkiego rodzaju zawory, silniki, cylindry i pompy hydrauliczne. W zależności od rodzaju zastosowanego elementu znajdziemy je w napędach urządzeń mobilnych, w podnośnikach lub siłownikach, hamulcach, prasach i obrabiarkach, a także w elementach pozwalających na tłoczenie gazów. Zastosowanie hydrauliki siłowej to prosty i dość tani sposób na podnoszenie dużych ciężarów nieskomplikowanym rozwiązaniem.

Dlaczego hydraulika siłowa?

Hydraulika siłowa to jedna z podstaw funkcjonowania wielu urządzeń i maszyn, które z pozoru wydawać się nam mogą prozaiczne. Coraz częściej elementy hydrauliki siłowej stosowane są także w nowoczesnych rozwiązaniach podczas projektowania samochodów czy też samolotów. To bardzo ważna dziedzina mechaniki, której rozwój i ciągle udoskonalanie jest dla nas ważnym procesem i priorytetem w działalności firmy. Bez hydrauliki siłowej wiele podstawowych funkcji różnych maszyn nie działałoby na tak prostych zasadach. Pomyślmy: wypuszczanie podwozia w samolotach, układy kierownicze i hamulcowe — wszystko to bazuje na prostym rozwiązaniu, jakie otrzymujemy dzięki hydraulice. Do tego warte podkreślenia jest, że systemy te są niezależne od źródeł elektrycznych — będąc zawsze gotowymi do użytku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.