Wiadomości z Orzesza

Jak długo trwa zakup nieruchomości

  • Dodano: 2022-07-25 13:30, aktualizacja: 2022-07-27 09:12

Wiedząc, czego się spodziewać i ściśle współpracując z agentem i pożyczkodawcą, można potencjalnie zaoszczędzić czas.

Jak długo trwa finalizacja zakupu mieszkania / domu

Istnieją pewne środki, które możesz podjąć, aby pomóc zaoszczędzić czas. Istnieją czynniki, które mogą opóźnić lub przyspieszyć linię czasową zamknięcia. Wszystko zależy też od tego, czy do zakupu potrzebujemy kredytu hipotecznego, czy kupujemy dom za własne oszczędności. Komplet dokumentów i uzyskanie wstępnego zatwierdzenia przed oglądaniem domów może zaoszczędzić wiele czasu. Ciekawe oferty zakupu mieszkań na https://www.ogloszenia24m.pl/nieruchomosci/mieszkania/sprzedam/

Przygotowanie formalności

Jeżeli planujesz kupić dom poprzez akt notarialny, wszystkie formalności związane ze skompletowaniem niezbędnych dokumentów leżą po stronie sprzedającego. To on powinien odwiedzić wszystkie urzędy i dostarczyć komplet zaświadczeń. Jeśli nie zrobił tego “zawczasu” może to potrwać do kilku tygodni.

Negocjuj i podpisz umowę kupna

Pierwszym krokiem w kierunku zakończenia formalności jest negocjowanie elementów umowy kupna przed podpisaniem. Zarówno kupujący, jak i sprzedający muszą zgodzić się na warunki umowy. Tak jak każdą inną umowę, przeczytaj ją dokładnie. Jeśli nie rozumiesz zapisu w umowie, poproś o opinię prawnika lub agenta nieruchomości.

Co możesz znaleźć w umowie kupna/sprzedaży domu

Inspekcja - pozwala kupującemu na przeprowadzenie inspekcji domu w określonych ramach czasowych. Kupujący może negocjować naprawy lub anulować umowę, jeśli problemy zostaną znalezione z domu. To pozwala kupującym wycofać się z umowy, jeśli dom ocenia za mniej niż cena zakupu w umowie.

Jeśli kupujący nie może zabezpieczyć finansowania w określonym czasie, to może anulować umowę. Chociaż nie ma określonego limitu czasu, w jakim Ty lub sprzedawca musicie odpowiedzieć na negocjacje, wspólna uprzejmość nakazuje odpowiedź w ciągu jednego do trzech dni.

Wypełnij i złóż wniosek o kredyt hipoteczny

Ten krok jest pomiędzy Tobą a Twoim kredytodawcą hipotecznym. Będziesz musiał wypełnić wniosek o kredyt hipoteczny i dostarczyć dokumentację swoich finansów, w tym wyciągi bankowe, odcinki wypłaty i dowód aktywów. Pożyczkodawca przeprowadzi również kontrolę kredytową. Chociaż może to zająć trochę czasu, posiadanie wstępnej akceptacji przyspieszy ten proces. Jeżeli chodzi o nieruchomości to więcej na ogloszenia24m

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.