Wiadomości z Orzesza

Jak prawidłowo dbać o akumulator samochodowy?

  • Dodano: 2020-06-30 10:30, aktualizacja: 2020-07-02 11:28

Akumulator przede wszystkim służy do rozruchu silnika, ponadto zapewnia funkcjonowanie wszystkich odbiorników prądu elektrycznego również w trakcie postoju. Standardowo użytkowane akumulatory samochodowe należy regularnie zmieniać, zwykle w granicach od 4 do 5 lat, chyba że jest to akumulator bezobsługowy - wtedy wymienia się go po zmianie barwy baterii (a konkretniej małego punktu, tzw. magicznego oka). Kierowcy często zapominają o jego terminowej wymianie lub jego uszkodzeniu, które osłabia wytrzymałość akumulatora.

Po kilku latach akumulatory tracą aż połowę swojej objętości, co może powodować trudności w poruszaniu się samochodem. Car-Zone oferujący akumulatory we Wrocławiu ostrzega, że mogą pojawiać się problemy z uruchomieniem pojazdu, słabszą mocą świecenia reflektorów czy wolniejszymi obrotami silnika w trakcie rozruchu.

Zasady eksploatacji akumulatora

Doświadczenie sprzedażowe akumulatorów samochodowych nauczyło pracowników Car-Zone kilku zasad, których stosowanie przyczyni się do wdrożenia prawidłowej  pielęgnacji i użytkowania akumulatora. Przede wszystkim akumulator samochodowy powinien być suchy i czysty, a przy każdym przeglądzie samochodowym należy odbyć w serwisie kontrolę poziomu naładowania akumulatora. Poza tym akumulator powinien być odpowiednio zamocowany w pojeździe, a zaciski biegunowe dobrze zaciśnięte i zabezpieczone warstwą wazeliny bezkwasowej. Dodatkowo nie powinno zostawiać się włączonych odbiorników prądu po wygaszeniu silnika, natomiast jeśli nie używamy akumulatora, zaleca się jego sprawdzenie i ewentualne doładowanie (raz na kilka tygodni).

Zakup akumulatora 

Przy zakupie akumulatora należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Po pierwsze nowa bateria musi być dopasowana do pojazdu – należy wybrać akumulator o pojemności i prądzie rozruchowym, zalecanym przez producenta pojazdu. Po drugie wymagane jest dobranie baterii o wymiarach, pasujących do wyznaczonego w pojeździe miejsca na akumulator – ma to wpływ na jego dobre dopasowanie, dzięki któremu akumulator jest prawidłowo użytkowany. Po trzecie istotnym jest rozmieszczenie biegunów, akumulatora o przeciwnym układzie, ze względu na długość kabli, nie da się ze sobą połączyć.

Car-Zone jako przykład na najlepszy wybór akumulatorów

Akumulatory z Car-Zone, sklepu z auto częściami we Wrocławiu, to doskonały wybór dla osób dbających o jakość i wytrzymałość produktów. Ocenimy stan akumulatora i podpowiemy, który model jest najodpowiedniejszy do danego pojazdu. W ofercie znajdziesz produkty marek takich jak Bosch, Varta, Exide czy Centra. Posiadamy również dostęp do baterii o różnych pojemnościach, prądach rozruchowych, rozmiarach i układach biegunów, odpowiednimi dla motocykli, samochodów osobowych i użytkowych. Jeśli szukasz akumulatora we Wrocławiu - przyjdź do Nas!


Źródło: Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.