Wiadomości z Orzesza

Jakie zabawki dla 9-miesięcznego dziecka wybrać?

  • Dodano: 2023-09-28 11:15, aktualizacja: 2023-10-02 10:53

Kiedy dziecko ma dziewięć miesięcy, jego świat staje się coraz ciekawszy i bardziej fascynujący. Wiek ten to okres intensywnego rozwoju, dlatego odpowiedni wybór zabawek może wpłynąć pozytywnie na jego umiejętności motoryczne, sensoryczne i poznawcze. Warto więc wiedzieć, jakie zabawki wybrać, aby wspierać rozwój malucha. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, który pomoże Ci dokonać właściwego wyboru.

Jakie potrzeby ma 9-miesięczne dziecko?

Dziewięciomiesięczne dziecko to mały odkrywca, który intensywnie poznaje świat.W tym okresie maluch coraz lepiej kontroluje swoje ruchy. Chętnie chwyta i manipuluje przedmiotami, próbuje raczkować, a niektóre dzieci zaczynają już stawiać pierwsze kroki. Dziewięciomiesięczne dziecko interesuje się także wszystkim dookoła. Chętnie bada przedmioty, próbuje je układać, eksplorować różne tekstury i dźwięki. Maluch w tym wieku zdobywa także wiele informacji poprzez zmysły, dlatego zabawki dla 9-miesięcznej dziewczynki lub chłopca, które stymulują zmysły dotyku, wzroku i słuchu, są szczególnie ważne. Mimo wszystko dziecko w tym wieku wciąż potrzebuje bliskości i kontaktu z opiekunami. Odpowiednie zabawki mogą być więc także narzędziem do budowania więzi emocjonalnej. Aby ułatwić ich wybór, postanowiliśmy wziąć na tapet zabawki na 9 miesięcy dostępne w Malulu i wybrać spośród nich najciekawsze propozycje, które omawiamy poniżej.

Zabawki dla 9-miesięcznego dziecka wspierające rozwój motoryczny

Dla dziewięciomiesięcznego dziecka chwytanie i gryzienie różnych przedmiotów to nie tylko przyjemność, ale także sposób na rozwijanie umiejętności chwytania i manipulacji przedmiotami. Dlatego też drewniane lub plastikowe gryzaki są idealne do tego celu. Z kolei różnorodne klocki pomagają w rozwoju motoryki małej oraz kreatywności dziecka. Wśród idealnych zabawek dla dziecka 9-miesięcznego, które będą wspierać rozwój jego motoryki, wymienić można także te przeznaczone do ciągnięcia i pchania. Dzięki nim dziecko może nauczyć się stawiać pierwsze kroki, trzymając się ich, a to z kolei świetny sposób na rozwijanie umiejętności chodzenia.

Edukacyjne zabawki na 9 miesięcy

Wśród edukacyjnych zabawek dla 9-miesięcznego niemowlaka, które będą dla niego odpowiednie, wymienić można książeczki z grubej tektury z różnorodnymi teksturami. Maluch za ich pomocą może badać różne faktury, co rozwija jego zmysł dotyku. Poza nimi warto także zwrócić uwagę na zabawki z przyciskami, które wydają dźwięki lub świecą, gdyż są świetnym sposobem na stymulację słuchu i wzroku. Drewniane lub tekturowe puzzle pozwolą natomiast rozwijać zdolności poznawcze dziecka, pomagając mu rozpoznawać kształty i kolory.

Sensoryczne zabawki dla 9-miesięcznego dziecka

Zabawki dla dzieci w wieku 9-12 miesięcy powinny nie tylko sprawiać im przyjemność, ale także zapewniać stymulację sensoryczną. Dlatego też wybierając je, warto zwrócić uwagę na między innymi:

  • gryzaki o różnych fakturach, które dziecko może gryźć i badać ich różne tekstury, co stymuluje zmysł dotyku,

  • zabawki z różnymi materiałami do dotykania, które również rozwijają zmysł dotyku malucha, 

  • zabawki z lusterkiem, które pomagają w rozwoju samoświadomości.

Zabawki muzyczne dla 9-miesięcznego niemowlaka

Maluchy w tym wieku uwielbiają dźwięki. Zabawki muzyczne, takie jak bębenki, grzechotki, marakasy, rozwijają słuch i rytmiczne umiejętności. Z kolei zabawki z melodią lub możliwością nagrywania własnych dźwięków to świetny sposób na rozwijanie kreatywności i eksperymentowanie z dźwiękiem.

Zabawki dla 9-miesięcznego chłopca lub dziewczynki wspomagające naukę chodzenia

Dzieci w wieku około 9 miesięcy uczą się stawiać swoje pierwsze kroki. Aby wspomóc je w nauce chodzenia, warto więc zainwestować na przykład w chodziki lub wózki na kółkach. Dla dzieci, które zaczynają stawiać pierwsze kroki, to doskonałe wsparcie w nauce chodzenia poprzez zabawę. Poza nimi ciekawą propozycją są także zabawki, które można ciągnąć za sobąMaluch może zabierać je w podróż i rozwijać motorykę dużą.

Na co zwrócić uwagę, wybierając zabawki dla 9-miesięcznego niemowlaka?

Podczas wyboru zabawek dla dziewięciomiesięcznego dziecka warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim należy upewnić się, że zabawki mają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa potwierdzające, że są odpowiednie dla dzieci w danym wieku. Dodatkowo należy także unikać zabawek mających małe części, które mogą zostać połknięte przez dziecko i stanowić zagrożenie. Aby zabawa była wartościowa dla dziecka, najlepiej wybierać zabawki dla 9-miesięcznego dziecka, które stymulują różne zmysły i rozwijają wachlarz umiejętności dziecka oraz produkowane są przez renomowanych producentów zapewniających ich wysoką jakość wykonania i bezpieczeństwo użytkowania.

Pamiętaj, że wybór odpowiednich zabawek to inwestycja w dobro dziecka, która nie tylko przyniesie maluchowi wiele radości i satysfakcji, ale także wesprze jego prawidłowy rozwój. Dlatego kupując je, warto stawiać na jakość przekładającą się nie tylko na ich trwałość, ale i bezpieczeństwo.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.