Wiadomości z Orzesza

Olej z pestek dyni

  • Dodano: 2020-05-28 15:00

Powszechnie znana w Polsce jako jedno z sezonowych, typowo jesiennych warzyw. Kojarzona z popularną gęsta zupą krem jedzoną w chłodne późnoletnie wieczory. Wykorzystywana na całym świecie jako charakterystyczny gadżet na Halloween. Dynia, bo o nią tu chodzi, to jednak przede wszystkim cenne źródło rozlicznych właściwości. W jej miąższu znajduje się bowiem prawdziwa kopalnia wartości odżywczych pozwalających na znaczące poprawienie odporności, regenerację licznych narządów wewnętrznych oraz ogólne polepszenie kondycji ludzkiego organizmu. W szczególności obfituje w nietuzinkowe walory prozdrowotne olej z pestek dyni, który dostępny jest między innymi w sklepswanson.pl w formie kapsułkowej.

Zdecydowanie na „tak”

„Za” wyborem suplementu w postaci oleju dyniowego przesądza bogactwo zawartych w niej witamin oraz minerałów, w tym w szczególności z grupy B oraz A, C, E i D. Nie zapominajmy także o selenie, cynku czy potasie, których jest w omawianym produkcie więcej niż gdziekolwiek indziej. Dodatkowo, zbawienną rolę dla organów typu serce oraz żołądek i jelita pełnią substancje takie jak fitosterole oraz skwalen i oczywiście niezastąpione kwasy tłuszczowe wielonienasycone omega-6. Wszystkie wspomniane związki razem wzięte dają szansę skutecznie zwalczać choroby systemu krążeniowego oraz zmniejszają poziom LDL. W związku z tym, maleje ryzyko rozwoju chorób wieńcowych. Czy to zażywający kapsułki od firm suplementowych, czy też przyjmujący olej w zwyczajnej formie, na pewno mogą mniej obawiać się o pojawienie się w ich organizmie przeróżnych dysfunkcji układu nerwowego. Wynika to z faktu, że dynia jest świetnym wspomagaczem pamięci oraz motorem napędzającym szare komórki do pracy, a zatem pod wpływem zawartych w niej składników, człowiek o wiele lepiej się koncentruje i skupia oraz generalnie poprawia się nasze samopoczucie.

Działanie anty-wrzodowe

Olej z pestek dyni doskonale radzi sobie z normalizowaniem pracy systemu pokarmowego. Do tego cechują go właściwości przeciwzapalne, dlatego zaleca się, aby po ten rodzaj suplementu sięgały osoby narażone na pojawienie się wrzodów czy już w zaawansowanych stadiach rozwoju tej ciężkiej do zwalczenia choroby żołądka. Poprzez regulowanie pracy jelit oraz stymulowanie wątroby do prawidłowego działania, olej z pestek dyni rewelacyjnie przyspiesza perystaltykę. Jest dobrym dodatkiem do menu osób cierpiących na zespół jelita drażliwego oraz stanowi warty rozważenia dodatek do jadłospisu odchudzających się, chcących poprawić tempo i intensywność przemiany materii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.