Wiadomości z Orzesza

Opiekunka osób starszych w Niemczech: sposób na pracę za granicą w każdym wieku!

  • Dodano: 2022-07-31 11:15, aktualizacja: 2022-08-04 14:41

Szukasz dobrze płatnej, tymczasowej pracy za granicą? Praca w Niemczech w opiece nad osobami starszymi to atrakcyjna propozycja dla ludzi w praktycznie każdym wieku i różnej sytuacji życiowej. Sprawdź, co należy do obowiązków opiekunki, kto może podjąć pracę w tym zawodzie i gdzie szukać ofert, które zapewnią Ci legalne i dobrze zorganizowane zatrudnienie. 

Na czym polega opieka nad osobami starszymi?

Opieka nad osobami starszymi to przede wszystkim pomaganie seniorowi w codziennych czynnościach, takich jak między innymi:

    • mycie i pielęgnacja skóry, włosów i zębów;
    • załatwianie potrzeb fizjologicznych; 
    • jedzenie;
    • ubieranie i rozbieranie się;
    • wstawanie i poruszanie się po domu.

Praca w opiece obejmuje również dbałość o porządek w domu (m.in. zmywanie, odkurzanie, mycie łazienki, zmiana pościeli, pranie i prasowanie czy wynoszenie śmieci), zajmowanie się zwierzętami domowymi i roślinami oraz zakupy i przygotowywanie posiłków. Opiekunka pilnuje też, by osoba starsza przyjmowała leki oraz uzgadnia terminy lekarzami i pomaga seniorowi w trakcie wizyt. Okazjonalnie towarzyszy mu także na przykład podczas innych wyjść z domu (np. do teatru) czy spotkań.

Kto może podjąć pracę w Niemczech w opiece?

Opieka nad osobami starszymi wymaga określonych predyspozycji, takich jak cierpliwość i empatia. Niezbędna jest też sumienność i odpowiedzialność, bo to w dużej mierze od opiekunki zależy dobrostan podopiecznego. Pomaga również życzliwe, rozumiejące nastawienie do starszych ludzi oraz ograniczeń i trudności związanych z podeszłym wiekiem.

Preferowane są kobiety, ale mężczyźni z odpowiednim nastawieniem również mogą podjąć pracę w tym zawodzie. Doświadczenie w opiece nad osobami starszymi zdecydowanie będzie autem, ale nie zawsze jest wymagane. 

Praca w Niemczech w opiece wymaga natomiast znajomości języka. Dostępne są jednak różne oferty: niekiedy wystarczy poziom naprawdę podstawowy, kiedy indziej średni, a czasem konieczna jest dość dobra komunikatywność w języku niemieckim. Znajdziesz je na przykład w firmie Promedica24, która jest liderem na rynku usług opiekuńczych dla ludzi starszych w Niemczech (sprawdź: https://promedica24.com.pl/oferty-pracy/praca-w-niemczech/). 

Co więcej, kontrakty mają różną długość – od kilku tygodniu do wielu miesięcy – więc coś dla siebie znajdą osoby o różnych potrzebach, sytuacji życiowej i wieku. Nie ma więc znaczenia, czy na przykład:

    • jesteś już na emeryturze i chcesz dorobić;
    • jesteś nauczycielką i masz dłuższe wakacje, które chcesz wykorzystać na dodatkową pracę;
    • chcesz się przekwalifikować lub tymczasowo nie masz pracy;
    • nie jesteś jeszcze pewna, co chcesz w życiu robić i próbujesz różnych możliwości.

Legalna praca w Niemczech w opiece na atrakcyjnych warunkach
Promedica24 od wielu lata zapewnia opiekunkom legalną pracę w Niemczech oraz kompleksową organizację wyjazdu. Zalety takiego rozwiązania to między innymi:

  • wysokie wynagrodzenie uzależnione od doświadczenia i znajomości języka oraz specjalne bonusy;
  • zapewniony transport, zakwaterowanie i wyżywienie oraz dodatkowe ubezpieczenie;
  • szkolenie z podstawowej opieki nad osobami starszymi i prowadzenia gospodarstwa domowego przez pierwszym wyjazdem;
  • ukierunkowane na pracę kursy językowe na bardzo preferencyjnych warunkach – także od podstaw, dostępne w wielu miastach i dla każdej opiekunki;
  • całodobowy numer alarmowy, infolinia z pomocą oraz opiekun kontraktu dostępny na miejscu.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.