Wiadomości z Orzesza

Wynajem długoterminowy samochodu - czy się opłaca?

  • Dodano: 2019-10-25 15:30, aktualizacja: 2019-10-25 18:28

To, czy wynajem długoterminowy jest opłacalny zależy od naszych oczekiwań. Jeśli lubimy często zmieniać samochody, to zdecydowanie lepsza opcja od kupowania ich co kilka lat z niepewnego źródła. Wynajem długoterminowy to gwarancja bezpieczeństwa i oszczędność pieniędzy i czasu.

Za co właściwie płacimy w ratach?

W przypadku wynajmu długoterminowego płacimy za zużywanie auta. Nazywamy to utratą wartości. To oczywiste – w końcu eksploatowany samochód po kilku latach traci na wartości, a wpływa na to głównie przebieg i zużywanie części. Oznacza to dla nas, że nie spłacamy rat na podstawie ogólnej wartości samochodu. Spłacamy jedynie wartość utraty!

Warto wspomnieć o tym, że przedsiębiorcy i osoby indywidualne rozliczają się w nieco inny sposób. Przedsiębiorcy płacą raty netto, klientów indywidualnych dotyczy natomiast dodatkowy podatek VAT w wysokości 23%. Oznacza to, że wynajem samochodów jest najbardziej opłacalny dla klientów biznesowych.

Czy to oznacza, że wynajem jest nieopłacalny dla klientów prywatnych? W ogólnym rozrachunku wynajem długoterminowy może opłacać się bardziej, niż kupno samochodu – dlatego osoby indywidualne wcale nie muszą z niego rezygnować.

Usługi serwisowe – oszczędność czasu

W większości przypadków w spłacane raty wpisane są usługi serwisowe. Przy rozmowie określa się w jakim stopniu klient zamierza użytkować samochód, czyli po prostu: jak często i na jak długie dystanse zamierza nim jeździć. Na tej podstawie można ustalić częstotliwość przeglądów. To proste – skoro i tak musisz jeździć na okresowe przeglądy, lepiej wcześniej to zaplanować. Wszystkie usługi wykonywane są w autoryzowanych serwisach z fachową obsługą: w końcu obie strony chcą jak najlepiej dbać o wypożyczony samochód.

Oprócz okresowych przeglądów istnieje możliwość wykupienia dodatkowych usług, takich jak: sezonowa wymiana opon, karta paliwowa upoważniająca do zniżek czy złożone pakiety ubezpieczeń. Dodatkowo w przypadku naprawy istnieje możliwość skorzystania z samochodu zastępczego. W skrócie – firma martwi się o zobowiązania za Ciebie. Dzięki temu zyskujesz więcej czasu dla siebie.

Czy warto wynajmować samochód długoterminowo?

Wynajem długoterminowy samochodu to nie tylko oszczędność pieniędzy. Bezpieczeństwo i możliwość wykupienia dodatkowych usług oszczędzają także czas. Wszystko staje się lepiej zorganizowane. Jednak czy w każdym przypadku wynajem długoterminowy ma sens? To przede wszystkim dobre rozwiązanie dla osób, które nie wiedzą, co przyniesie przyszłość. Wynajmując samochód nie musisz martwić się tym, co będzie, jeśli auto Ci się znudzi.

Zaletą jest też możliwość wyboru dowolnego modelu samochodu bez zbędnych zobowiązań. Oczywiście każdy chciałby prowadzić jak najdroższy model, ale kupienie go na własność jest zbyt zwykle zbyt dużym zobowiązaniem. W przypadku wynajmu długoterminowego możesz dokładnie określić, czy stać Cię na wynajem konkretnego samochodu. Wszystko zależy bowiem przede wszystkim od tego, w jakim stopniu chcesz eksploatować pojazd.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.