Wiadomości z Orzesza

Zastrzeżenie znaku towarowego

  • Dodano: 2021-04-07 09:30, aktualizacja: 2021-04-08 18:19

Prowadzenie własnego biznesu może wymagać czasem dokonania konkretnych czynności z zakresu prawa własności przemysłowej. Mowa oczywiście o zastrzeżeniu znaku towarowego. Jeśli prowadzicie Państwo działalność i produkujecie oryginalne wyroby, warto pomyśleć o takim rozwiązaniu i zabezpieczyć swoje interesy na przyszłość. Na stronie Kancelaria Prawna TMH - Adwokat Rzeszów możemy odnaleźć szybki sposób, aby skutecznie przejść przez całą procedurę z tym związaną.

Pomoc prawna w sprawach z zakresu własności przemysłowej

Działalności gospodarcze są bardzo zróżnicowane i dotyczą wielu dziedzin życia. Część z nich może zahaczać o kwestie administracyjne, handlowe, usługowe lub wytwórcze.

Niezależnie od tego, prowadzenie własnego biznesu wymaga stosownego zabezpieczenia, także pod kątem prawnym. Jeśli wykonujecie Państwo jako przedsiębiorcy niepowtarzalne towary, warto byłoby je zastrzec, aby nikt w przyszłości nie wykorzystał ich dla własnych celów zarobkowych.

Jak zastrzec znak towarowy?

Zastrzeżenie znaku towarowego wymaga przejścia przez procedurę administracyjną w Urzędzie Patentowym RP. Oczywiście możliwe jest zastrzeżenie znaku:

  • na rynku krajowym,

  • na rynku europejskim,

  • na rynku międzynarodowym.

Cała procedura wymaga sporządzenia i przesłania stosownego wniosku oraz opłacenia go w odpowiedniej wysokości. Im większa liczba znaków, które chcieliby Państwo zastrzec, tym opłata za wniosek będzie wyższa. Podobnie jest w przypadku zastrzeżeń europejskich lub międzynarodowych – są one dużo droższe, niż te ograniczone tylko do terytorium RP.

W przypadku zgłoszenia znaku towarowego w  tradycyjnej formie pisemnej w siedzibie Urzędu Patentowego osobiście, poprzez wysłanie wniosku listownie lub faksem, opłata przy wskazaniu wyłącznie jednej klasy towarów wynosi 450 zł. Jeżeli wybrano więcej niż jedną klasę to za rejestrację w każdej z nich należy dodatkowo uiścić opłatę w wysokości 120 zł. Oznacza to, że wybranie dwóch klas to koszt 570 zł, trzech klas to 690 zł itd.

Jeśli zainteresował Państwa ten temat, więcej informacji możecie odnaleźć w artykule Zastrzeżenie znaku towarowego.

Kto potrzebuje wsparcia prawnego?

Procedura przed Urzędem Patentowym może być w niektórych sytuacjach bardzo wymagająca. Jeśli zdecydowaliby się Państwo na zastrzeżenie europejskie lub międzynarodowe, specjalistyczna wiedza w tym zakresie jest wręcz koniecznością.

Procedura zastrzegania znaków towarowych zawsze wymaga indywidualnego podejścia do sprawy. Klienci nie wiedzą w jaki sposób przebrnąć przez wszystkie formalności, stąd pomoc prawnika jest w takich sprawach niezwykle cenna. Doświadczony adwokat nie tylko wyjaśni wszelkie zawiłości prawne, ale także dokona niezbędnych czynności za swojego klienta.

Patron merytoryczny artykułu:

Adwokat Rzeszów

Kancelaria Prawna TMH - Adwokat Rzeszów
ul. Dominikańska 1a,
35-077 Rzeszów
+48173070766

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.