Wiadomości z Orzesza

Złomowanie aut

  • Dodano: 2021-07-09 08:45, aktualizacja: 2021-07-09 09:02

Twój samochód odmówił posłuszeństwa? Prawdopodobnie każdy przechodził ten scenariusz. Utrzymanie auta w dobrym stanie wymaga sporych kosztów, zwłaszcza w przypadku starszych aut, które zbliżają się do końca swojego żywota. Często w takich momentach rozważamy sprzedaż auta, ale jak się okazuje nie jest to taka prosta sprawa. Stan techniczny auta odstrasza klientów, a potencjalne oferty są dalekie od naszych oczekiwań. W takich sytuacjach warto spojrzeć ku złomowisko, które z chęcią odkupią od ciebie auto. Sprawdźmy, dlaczego złomowanie auta jest czymś co warto rozważyć w przypadku starszych samochodów.

Kiedy zezłomować auto?

Na wstępie powiedzmy, że złomowanie auta powypadkowego, z którym nie da się już nic zrobić to jedyna słuszna decyzja. Naturalnie znajdziemy przykłady, w których doszczętnie zdemolowane auta były „odnawiane” i sprzedawane jako po lekkiej stłuczce, ale oszustwami się nie zajmujemy. Skup złomu przyjmę praktycznie wszystkie samochody. Jako, że to my jesteśmy właścicielami to przed sprzedażą, auta możemy wymontować części, które uznamy, że sprzedamy na własną rękę, dla skupu nie robi to większego znaczenia i tak chętnie odkupią auto.
No dobrze, ale nie każde auto jest powypadkowe. Tutaj należy rozróżnić auta, które obiektywnie nadaje się do zezłomowania jak i auta, które można jeszcze dalej odsprzedawać. Zacznijmy może od tych pierwszych, bo tutaj sprawa też jest prosta. Kupiłeś samochód za kilka tysięcy, ze świadomością jego wad i posłużył Ci przez zakładany okres, po którym częstotliwość wizyt u mechanika znacząco wzrosła. W takim momencie powinien Ci się uruchomić wewnętrzny kalkulator, który przelicza koszty utrzymania auta i korzyści jakie daje dany samochód.

Często dochodzi również do sytuacji, w których naprawa usterki jest na tyle droga, że zbliża się niebezpiecznie do wartości auta. Taki moment już definitywnie powinien skłonić nas do rozważenia sprzedaży samochodu na złom. Jeżeli masz pieniądze na zakup kolejnego samochodu, to ta decyzja zapewne przyjdzie Ci łatwiej, gorzej, gdy takich pieniędzy nie posiadasz. Jednak warto zastanowić się czy nie lepiej zezłomować auto, odzyskać trochę pieniędzy i poskładać na kolejny pojazd niż wydawać pieniądze bez końca.

Dalsza sprzedaż takiego pojazdu nie jest najlepszym pomysłem. Przede wszystkim, auto prawdopodobnie nie przejdzie badań technicznych a jego dalsze poruszanie się po drogach będzie stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia potencjalnego kupca oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Przejdźmy teraz do sytuacji, gdy nasze auto jest w miarę sprawne, jednak nie spełnia naszych wymagań i szukamy czegoś nowego. Zakładamy, że wciąż poruszamy się wśród aut, których cena nie wchodzi na kwoty pięciocyfrowe. W takim wypadku bierzemy auto na myjnię, ustawiamy w dobrym miejscu, robimy zdjęcia jak z katalogu, wrzucamy ogłoszenie do internetu i czekamy. Często to czekanie przeradza się w wielomiesięczną próbę sprzedaży auta, podczas której stopniowo schodzimy z ceną. W międzyczasie, trafiają się różne zapytania, często od osób, które pomimo dokładnego opisania wad w ogłoszeniu przyjeżdżają i myślą, że kupują auto z salonu. To powoduje kolejną stratę czasu i nerwów. Jak wiadomo czas to pieniądz, gdy przeliczy się czas poświęcony na sprzedaż auta, to wyjdzie, że sporo na tym straciliśmy. Naturalnie może być również inny scenariusz, w którym auto sprzedaje się od ręki, albo takie problemy nie występują, ale to zdecydowanie rzadszy scenariusz.

Wtedy z pomocą mogą przyjść skupy auta, czyli klient na telefon. Taka forma sprzedaży jest popularna, choć wiele firm posiada irytującą formę reklamy za pośrednictwem wtykania ulotek za szyby. Skup nie oferuje takich stawek jak klient indywidualny, ale kupi auto od ręki i bez narzekania, a pieniądze dostaniesz na miejscu. Oczywiście ofertę takie skupu możesz w dowolnej chwili odrzucić bez ponoszenia kosztów.

Mamy nadzieję, że Twoje auto ma się dobrze, ale jeżeli uważasz, że czas najwyższy się z nim rozstać to nie bój się skupów złomu czy skupów aut. Zawsze to gwarantowane pieniądze i bezproblemowe załatwienie wszystkich spraw. Zachęcamy również do sprawdzenia naszych pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.