Wiadomości z Orzesza

Bezpieczeństwo w sieci i nie tylko - spotkanie z młodzieżą

  • Dodano: 2018-02-21 12:15

Wczoraj, mikołowski profilaktyk i orzeski dzielnicowy spotkali się z młodzieżą Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach. Tematem przewodnim spotkania dla uczniów była głównie cyberprzemoc, jej formy oraz następstwa, jakie może za sobą nieść.

St. sierż. Artur Ceran oraz asp. Wojciech Gawlik spotkali się wczoraj z uczniami szkoły ponadgimnazjalnej w Ornontowicach. Głównym tematem i celem spotkania było uświadomienie młodym ludziom czym jest cyberprzemoc, jak się przed nią bronić i gdzie szukać pomocy, kiedy staniemy się jej ofiarą.

Mundurowi rozmawiali z młodzieżą o formach cyberprzemocy, a więc wyzywaniu, straszeniu, poniżaniu innych osób w Internecie lub przy użyciu telefonu, robieniu komuś zdjęć, rejestrowaniu filmów bez zgody drugiej osoby, publikowaniu w Internecie lub rozsyłaniu telefonem zdjęć, filmów lub tekstów, które obrażają lub ośmieszają innych oraz o podszywaniu się pod kogoś w sieci. Informowali także o prawnych skutkach takiego zachowania.

Policjanci starali się uświadomić uczniom, że zachowania świadczące o cyberprzemocy nie tylko wyrządzają krzywdę, ale są też zabronione przepisami prawa.

To spotkanie było także okazją, aby przypomnieć młodzieży o zagrożeniach mogących wystąpić z związku z posiadaniem, zażywaniem, kupnem oraz udzielaniem środków narkotycznych i psychotropowych, w tym tzw. „dopalaczy”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również