Wiadomości z Orzesza

Trwa nabór wniosków na dofinansowanie OZE - wzory druków

  • Dodano: 2018-02-21 12:00

W związku z możliwością ubiegania się o dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 na przedsięwzięcia związane z odnawialnymi źródłami energii, Burmistrz Miasta informuje, że trwają prace związane z przygotowaniem wniosku o dofinansowanie dla projektu polegającego na montażu odnawialnych źródeł energii (fotowoltaika, pompy ciepła) na budynkach mieszkalnych. 

Termin złożenia wniosku przez Miasto upływa 26.03.2018 r.

W przypadku otrzymania dofinansowania, Miasto będzie mogło umożliwić mieszkańcom pozyskanie dotacji na budowę instalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepła w wysokości do 85% poniesionych kosztów.

Beneficjentem dotacji jest Miasto i przez 5 lat jest ono właścicielem zaprojektowanych oraz zamontowanych instalacji. Mieszkańcy w przypadku uzyskania dotacji ponosić będą jedynie koszty wkładu własnego oraz podpisują umowę na użyczenie nieruchomości. Po 5 latach Miasto w ramach darowizny przekaże mieszkańcom instalacje znajdujące się w ich budynkach.

Aby złożyć wniosek aplikacyjny w ramach RPO 2014 – 2020, kluczowe jest przeprowadzenie naboru wśród mieszkańców, oszacowanie liczby zainteresowanych i uzyskanie niezbędnych informacji dotyczących charakterystyki technicznej budynków. W najbliższym czasie zostanie ogłoszony nabór wniosków dla właścicieli budynków mieszkalnych zainteresowanych montażem instalacji OZE tj.: instalacji  fotowoltaicznych i pomp ciepła w gospodarstwach indywidualnych. Szczegółowe dokumenty dotyczące udziału w projekcie, w tym regulamin, wzory ankiet technicznych i deklaracje można znaleźć poniżej. Wzory umów zostaną opublikowane w późniejszym terminie. Nabór ankiet od mieszkańców trwa od 21 lutego 2018 r. do 05 marca 2018 r.

Szczegółowych informacji o warunkach przystąpienia do tego programu można uzyskać w Urzędzie Miejskim Orzesze oraz u przedstawicieli firmy „ENVITERM”. Informacje dotyczące projektu będą również zamieszczane na stronie internetowej miasta – www.orzesze.pl oraz www.facebook.com/GazetaOrzeska/.

DRUKI DO POBRANIA TUTAJ.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.