Wiadomości z Orzesza

Biało-Czerwony Festiwal

  • Dodano: 2018-09-27 09:30

W sobotnie popołudnie 15 września, na orzeskim stadionie mogliśmy uczestniczyć w szeregu wydarzeń związanych z niezwykłym jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Orzeszu.

Od godz. 16:00 na plenerowej scenie pojawili się liczni artyści. Zgromadzeniu na stadionie mogli posłuchać 2 Szczepu Harcerskiego „Polana”, Towarzystwa Śpiewaczego „Dzwon”, Kapeli Góralskiej „Zbójnicy”, Kapeli z Naszego Miasteczka oraz zespołu REDLIN. Oprócz koncertów odbył się także przemarsz Formacji Mażoretkowej ZYGZAK, z udziałem Orkiestry Miejskiej DĘBIEŃSKO, którą pokierował Wojciech Pukowiec.

Kolejną atrakcją festiwalu był pokaz musztry Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działających przy OSP Jaśkowice oraz OSP Zawiści oraz multimedialna prezentacja Orzesza w latach 1918-2018 na starych fotografiach i pocztówkach, wyświetlanych na telebimie przy scenie.

Dla miłośników historii został przygotowany quiz historyczny. Nie zabrakło też słodkich niespodzianek dla najmłodszych uczestników. Były baloniki, cukierki, pierniki i inne słodkie niespodzianki wszystkie w barwach biało-czerwonych. Dzieci wraz z rodzicami mogły także wspólnie zrobić narodowe symbole. Powstały ciekawe kotyliony, flagi, proporczyki czy herby.

W tym dniu można było zobaczyć również pokaz powarsztatowy spektaklu „ALBUM” w wykonaniu Integracyjnej Grupy Pomost, który rozpoczął się w sali MOK o godz. 18:30.

Miejski Ośrodek Kultury w Orzeszu dziękuje wszystkim uczestnikom festiwalu za przybycie i wspólną zabawę!
To wydarzenia w ramach „Projektu Niepodległa” – zostały dofinansowane ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017- 2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również