Wiadomości z Orzesza

[Foto] Ulica Żorska z nowym chodnikiem i sygnalizacją

  • Dodano: 2021-11-24 08:15, aktualizacja: 2021-11-22 11:24

Kolejna inwestycja na drogach powiatowych zrealizowana. Zakończyła się przebudowa ulicy Żorskiej w Orzeszu etap II. Inwestycję prowadzono od 2019 roku, a po jej zakończeniu ulica Żorska na całej swej długości, od centrum do DK 81, została zmodernizowana.

Koniec przebudowy ulicy Żorskiej

Drugi etap robót polegał na wykonaniu nowej podbudowy i położeniu nawierzchni, wykonaniu zjazdów oraz chodnika.

– Ta inwestycja miała za zadanie poprawę stanu technicznego oraz bezpieczeństwa na tej drodze. Dlatego też w obszarze zabudowanym na całej długości Żorskiej położony został nowy chodnik, zaś na pozostałym odcinku wykonano utwardzone, asfaltowe pobocze. Dodatkowo zamontowana została sygnalizacja świetlna oraz tablica wskazująca prędkość jazdy – wymienia wicestarosta Tadeusz Marszolik.

Prace na ul. Żorskiej w Orzeszu zakończone

Koszt drugiego etapu wyniósł ponad 7.4 mln złotych. Z czego powiatowi udało się uzyskać 50-procentowe dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostała kwota to wkład własny powiatu oraz miasta Orzesze, które solidarnie wpłaciły po 25 procent.

- Dziękujemy  burmistrzowi oraz Radzie Miasta za przekazanie tych środków, które pozwoliły na ukończenie tego zadania. To kolejny dowód dobrej współpracy samorządu  powiatowego z gminami – przyznał wicestarosta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również