Wiadomości z Orzesza

Jazda bez dowodu rejestracyjnego i OC? To będzie możliwe

  • Dodano: 2018-04-25 12:00

Niebawem kierowcy odczują ulgę, gdy zapomną dowodu rejestracyjnego czy polisy OC. Wejdzie w życie nowelizacja ustawy. Po kraju będzie można jeździć bez tych dokumentów.

Rada Ministrów opowiedziała się za nowelizacją ustawy Prawo o ruchu drogowym. Zakłada ona, że kierowcy poruszający się po terytorium Polski, których auta zarejestrowane są w kraju, nie będą musieli posiadać przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz obowiązkowej polisy ubezpieczeniowej. Dzisiaj za brak każdego z dokumentów grozi 50zł mandatu.

#ogłoszenia#

Służby podczas kontroli będą sprawdzać informacje o pojeździe w systeme CEPiK (System Informatyczny Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców). Proponowane zmiany stanowią ciąg dalszy wdrażania systemu w życie. Dziś w CEPiK sprawdzimy m.in. historię pojazdu, dane o samochodzie czy ilość punktów karnych (gdy posiadamy profil zaufany w systemie).

Zmiany wejdą w życie najprędzej latem. Ich wdrożenie zostanie ogłoszone przez rząd. Do tego czasu musimy poruszać się z wszystkimi dokumentami (prawo jazdy, dowód rejestracyjny, OC, dowód osobisty).


Źródło: Redakcja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.