Wiadomości z Orzesza

Kierowco – skontroluj bezpłatnie światła w swoim samochodzie!

  • Dodano: 2020-10-23 06:30, aktualizacja: 2020-10-22 20:50

Już dziś rusza V edycja ogólnopolskiej kampanii pod nazwą "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo".

22 października, ruszyła ogólnopolska, V już edycja kampanii: "Twoje światła - Nasze Bezpieczeństwo". Akcja, która potrwa do 15 grudnia br., ma na celu zwrócenie uwagi na właściwie oświetlenie pojazdów i jego wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas działań w dniach 24 października oraz 7 i 21 listopada, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach na wybranych stacjach diagnostycznych.

Udział w tym projekcie zadeklarowały stacje kontroli pojazdów funkcjonujące pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz stacje zrzeszone w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów. W akcję włączyła się również firma Neptis S.A, która jest operatorem popularnego wśród kierowców komunikatora YANOSIK. Użytkownicy tej aplikacji będą mogli w łatwy sposób zobaczyć, gdzie w okolicy można za darmo sprawdzić światła.

Na terenie powiatu mikołowskiego chęć udziału w akcji zgłosiły 4 następujące podmioty:

  • stacja diagnostyczna "SŁOTZŁOM"  w Mikołowie przy ulicy Bielskiej 27
  • stacja diagnostyczna - AUTO-SERWIS "BŁĘKITNA" w Mikołowie przy ulicy Pszczyńskiej 24 ( obok stacji paliw Shell)
  • stacja diagnostyczna "DIAGNEO" w Orzeszu przy ulicy Mikołowskiej 92
  • stacja diagnostyczna "ETRANS" w Łaziskach Górnych przy ulicy Leśniej 1

We wskazanych wyżej miejscach, w dniach 22 i 24 października oraz 7 i 14 listopada, w godzinach otwarcia stacji, będzie można dokonać bezpłatnego przeglądu oświetlenia pojazdu.

W ramach tych działań policjanci z mikołowskiej drogówki, prowadząc kontrole drogowe będą sprawdzać stan oświetlenia pojazdów oraz uświadamiać kierujących jak ważnym dla bezpieczeństwa na drodze elementem, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, są sprawne i odpowiednio ustawione światła, a co za tym idzie dobra widoczność.

Pamiętajmy, że sprawne oświetlenie naszego samochodu decyduje o bezpieczeństwie naszym jak i innych użytkowników dróg. Zapraszamy i zachęcamy do kontroli oświetlenia samochodów.

Kierowco – skontroluj bezpłatnie światła w swoim samochodzie!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również