Wiadomości z Orzesza

Konkurs "Śląskie Lokalnie". Dotacje dla mieszkańców gminy

  • Dodano: 2023-02-21 07:00, aktualizacja: 2023-02-20 18:31

Trwa kolejna edycja konkursu "Śląskie Lokalnie", skierowanego do młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych chcących zrealizować swój pierwszy projekt społeczny. Dotacje mogą być przeznaczone na rozwój młodych organizacji pozarządowych lub realizację projektu społecznego.

Klaster Innowacji Społecznych w Gliwicach wraz z partnerem New Europe Foundation jako operatorzy projektu Śląskie Lokalnie 2021-2023 zapraszają do składania wniosków w programie dotacyjnym finansowanym ze środków Narodowego Instytutu Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Nabór wniosków rozpoczął się 1 lutego 2023 r. i potrwa do 2 marca 2023 r. Odbywa się za pośrednictwem strony www.fioslaskie.com.

Celem programu jest rozwój młodych organizacji i grup nieformalnych z terenu województwa śląskiego, poprzez zorganizowanie konkursu mikrograntowego. Realizatorzy będą mogli starać się o mikrogranty w wysokości od 1000 do 5000 złotych, które mogą wykorzystać na oddolne inicjatywy. Mikroprojekty mogą być realizowane do końca listopada 2023 roku.

Wnioski składa się za pośrednictwem strony internetowej www.fioslaskie.com. Znajdą tam Państwo również więcej informacji o projekcie oraz wszystkie potrzebne do złożenia wniosku dokumenty.

Szczegółowe informacje: Biuro projektu “Śląskie Lokalnie”: ul. o. Jana Siemińskiego 22, 44-100 Gliwice, tel. 579-650-968, e-mail: kontakt@fioslaskie.com.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również