Wiadomości z Orzesza

Kontrola drogowa zakończona zarzutami posiadania narkotyków

  • Dodano: 2021-01-22 10:00, aktualizacja: 2021-01-22 15:28

Policjanci orzeskiej patrolówki zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie niedozwolone substancje. Mieszkaniec Orzesza przyznał, że znalezione w trakcie drogowej kontroli narkotyki należą do niego i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

Do zatrzymania 25-letniego orzeszanina doszło w środę (20 stycznia) kilka minut przed północą. Pojazd, którym poruszał się młody kierujący na policyjną kontrolę trafił na ulicy Gombrowicza. Podczas wykonywanych czynności, wewnątrz samochodu, mundurowi ujawnili plastikowy pojemnik  z zawartością roślinnego suszu. Niedozwolone substancje znalezione zostały także w odzieży mężczyzny.

Po zakończeniu kontroli 25-latek został przewieziony do Komisariatu Policji w Orzeszu, a stamtąd trafił do policyjnej izby zatrzymań w Katowicach. Wczoraj po południu usłyszał zarzuty posiadania środków odurzającyh.

Policjanci ciągle podkreślają, iż w Polsce obowiązuje zakaz posiadania każdej, nawet niewielkiej, ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych (powszechnie nazywanych „narkotykami”), w tym oczywiście marihuany. Marihuana jest legalna jedynie w niektórych wyjątkowych przypadkach, tj. w celach medycznych w ograniczonym zakresie, do celów przemysłowych i badań.

Zgodnie z art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za samo posiadanie marihuany grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast udzielanie marihuany innej osobie zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, a udzielanie jej małoletniemu jest zbrodnią, zagrożoną karą od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Należy zatem zwrócić uwagę, że jedyną karą przewidzianą przez ustawę jest kara pozbawienia wolności, ustawa nie przewiduje innych mniej dotkliwych możliwości ukarania sprawy w postaci grzywny czy ograniczenia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również