Wiadomości z Orzesza

Kradli paliwo na śląskich stacjach. To obywatele Gruzji!

  • Dodano: 2020-10-05 06:30, aktualizacja: 2020-10-06 06:38

Policjanci z Orzesza zatrzymali dwóch obywateli Gruzji, którzy w ubiegłym miesiącu skradli paliwo na łączną kwotę blisko 2,5 tysiąca złotych.

Zatrzymani w miniony wtorek mężczyźni, to obywatele Gruzji w wieku 23 i 27 lat, obecnie mieszkający na terenie powiatu bielskiego. Jak wynika ze zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego, podróżując po całym Śląsku alfą romeo, kradli paliwo między innymi na stacjach w Orzeszu, Gliwicach oraz na terenie powiatu tarnogórskiego. Zawsze zachowywali się tak samo. Z pełnym spokojem i nie wzbudzając podejrzeń tankowali swój samochód, napełniając paliwem także plastikowe pojemniki, po czym szybko odjeżdżali.

Kryminalni z Orzesza namierzyli ich, kiedy otrzymali informację, że pojazd którym się poruszali 29 września brał udział w kolizji na terenie powiatu pszczyńskiego.

Gruzini trafili do komisariatu, a następnie do policyjnego aresztu

W tym czasie śledczy gromadzili materiał dowodowy i przesłuchiwali świadków. Wczoraj zatrzymani usłyszeli zarzuty. Przyznali się do kradzieży i złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli należącą do podejrzanych gotówkę.

Za kradzież grozi im kara do 5 lat więzienia.

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również