Wiadomości z Orzesza

Kradli paliwo na śląskich stacjach. To obywatele Gruzji!

  • Dodano: 2020-10-05 06:30, aktualizacja: 2020-10-06 06:38

Policjanci z Orzesza zatrzymali dwóch obywateli Gruzji, którzy w ubiegłym miesiącu skradli paliwo na łączną kwotę blisko 2,5 tysiąca złotych.

Zatrzymani w miniony wtorek mężczyźni, to obywatele Gruzji w wieku 23 i 27 lat, obecnie mieszkający na terenie powiatu bielskiego. Jak wynika ze zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego, podróżując po całym Śląsku alfą romeo, kradli paliwo między innymi na stacjach w Orzeszu, Gliwicach oraz na terenie powiatu tarnogórskiego. Zawsze zachowywali się tak samo. Z pełnym spokojem i nie wzbudzając podejrzeń tankowali swój samochód, napełniając paliwem także plastikowe pojemniki, po czym szybko odjeżdżali.

Kryminalni z Orzesza namierzyli ich, kiedy otrzymali informację, że pojazd którym się poruszali 29 września brał udział w kolizji na terenie powiatu pszczyńskiego.

Gruzini trafili do komisariatu, a następnie do policyjnego aresztu

W tym czasie śledczy gromadzili materiał dowodowy i przesłuchiwali świadków. Wczoraj zatrzymani usłyszeli zarzuty. Przyznali się do kradzieży i złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli należącą do podejrzanych gotówkę.

Za kradzież grozi im kara do 5 lat więzienia.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.