Wiadomości z Orzesza

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z mikołowską Policją

  • Dodano: 2020-10-01 06:30, aktualizacja: 2020-09-30 20:03

29 września, to w kalendarzu świąt nietypowych dzień poświęcony książce, którego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Książki, to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci. Do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie, będące motywem przewodnim święta, jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu dziecka z dziadkami, rodzicami, rodzeństwem, czy kolegami.

W ramach tego właśnie nietypowego święta, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie już po raz kolejny dla najmłodszych czytała policjantka z garnizonu mikołowskiego - Komendant Komisariatu Policji w Orzeszu podinsp. Anna Musioł. Mundurowa miała przyjemność przedstawić jedno z opowiadań Wojciecha Widłaka pod tytułem "Książki" z serii Pan Kuleczka.

Wśród pozostałych czytających znaleźli się także Burmistrz Mikołowa wraz ze swoim Zastępcą, Sekretarz mikołowskiego magistratu oraz Pani Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Ponad dwudziestominutowe nagranie już dziś trafi do wszystkich szkół i przedszkoli w Mikołowie.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.