Banki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, oferując coraz więcej produktów wspierających funkcjonowanie firmy. Lokaty i kredyty to produkty wybierane przez właścicieli przedsiębiorstw najczęściej.
Lokaty i kredyty to dwie opcje, które mogą się wzajemnie uzupełniać. Pierwsze rozwiązanie to możliwość pomnażania zgromadzonego kapitału, a drugie - sposób na pozyskanie środków niezbędnych do rozwoju firmy.
Jak wybrać lokatę?
Dzięki lokatom, możliwe jest pomnożenie kapitału zgromadzonego jako nadwyżka. Chociaż nie są one bardzo wysoko oprocentowane (średnia wartość wynosi 2-2,5%), wyróżniają się dużym poziomem bezpieczeństwa. Przedsiębiorca ma pewność, że po zakończeniu lokaty otrzyma wpłacone środki powiększone o wypracowane odsetki.
Licząc na wysokie zyski, warto przeanalizować najciekawsze lokaty. Pomoże w tym ranking tych produktów bankowych, który stanowi zestawienie aktualnych ofert na rynku. Opracowany przez specjalistów, daje dostęp do wielu cennych informacji, np. rodzaju lokaty, wysokości oprocentowania, maksymalnych i minimalnych kwot depozytu.
Jaki kredyt na rozwój firmy?
Chcąc rozwinąć firmę, trzeba posiadać spory kapitał. Czasami jedynym rozwiązaniem jest zaciągnięcie kredytu. O ile jednak banki dość przychylnie patrzą na przedsiębiorstwa funkcjonujące na rynku od wielu lat, tak problem z uzyskaniem wsparcia mogą mieć nowo powstałe firmy. Większość banków nie udziela kredytów przedsiębiorstwom, które działają kilka dni. Wyjątek stanowi zaledwie kilka ofert, w ramach których nowo powstała firma może liczyć nawet na 350 tys. złotych oraz dostęp do wielu udogodnień, np. premii za przelewy do ZUS (źródło: https://www.ideabank.pl/kredyt-na-start-plus-rok-bez-zus). Pieniądze pozyskane z takiego kredytu można przeznaczyć na dowolny cel, tj. związany z rozkręceniem biznesu.
W przypadku przedsiębiorców, którzy działają w branży od długiego czasu, banki proponują takie kredyty jak: obrotowy, inwestycyjny, na innowacje. Ponadto w ofercie dostępne są również kredyty dedykowane, np. dla deweloperów.