Orzesze - portal miejski Orzesze.com.pl

Wiadomości z Orzesza

Mandat zapłacisz kartą płatniczą u policjanta!

  • Dodano: 2018-02-08 10:45

Od końca stycznia policjanci mikołowskiej drogówki wyposażeni są w terminale płatnicze. Dzięki nim kierowcy, którzy za popełnione wykroczenie zostaną ukarani mandatem karnym, będą mogli go opłacić podczas kontroli drogowej. Nowy nabytek jest również sporym ułatwieniem dla obcokrajowców.

Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku, zmieniające rozporządzenie w sprawie nakładania grzywien w drodze mandatu karnego, wprowadziło nowe rozwiązanie umożliwiające płacenie kartą za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym bezpośrednio na miejscu zdarzenia.

Od 23 stycznia na wyposażeniu mikołowskiej drogówki są aż cztery terminale płatnicze. Wszyscy policjanci, którzy w codziennej służbie będą wykorzystywać terminale, zostali przeszkoleni w zakresie ich obsługi. Nowy nabytek, wraz z policjantami drogówki, na drogach powiatu mikołowskiego "pracuje" od 29 stycznia br. Nowa możliwość, jest sporym ułatwieniem dla osób, które zostały ukarane mandatem karnym. Już w trakcie prowadzonej przez policjantów kontroli drogowej będą mogli uiścić kwotę mandatu.

Przypominamy, że oprócz nowej formy uiszczenia mandatu karnego, ukarani nadal do dyspozycji mają możliwość opłacenia mandatu w tradycyjny sposób: przelewem lub wpłatą gotówkową na poczcie na konto wskazanego Urzędu Skarbowego.

Najnowsze informacje z Orzesza w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.