Wiadomości z Orzesza

Mandat zapłacisz kartą płatniczą u policjanta!

  • Dodano: 2018-02-08 10:45

Od końca stycznia policjanci mikołowskiej drogówki wyposażeni są w terminale płatnicze. Dzięki nim kierowcy, którzy za popełnione wykroczenie zostaną ukarani mandatem karnym, będą mogli go opłacić podczas kontroli drogowej. Nowy nabytek jest również sporym ułatwieniem dla obcokrajowców.

Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku, zmieniające rozporządzenie w sprawie nakładania grzywien w drodze mandatu karnego, wprowadziło nowe rozwiązanie umożliwiające płacenie kartą za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym bezpośrednio na miejscu zdarzenia.

Od 23 stycznia na wyposażeniu mikołowskiej drogówki są aż cztery terminale płatnicze. Wszyscy policjanci, którzy w codziennej służbie będą wykorzystywać terminale, zostali przeszkoleni w zakresie ich obsługi. Nowy nabytek, wraz z policjantami drogówki, na drogach powiatu mikołowskiego "pracuje" od 29 stycznia br. Nowa możliwość, jest sporym ułatwieniem dla osób, które zostały ukarane mandatem karnym. Już w trakcie prowadzonej przez policjantów kontroli drogowej będą mogli uiścić kwotę mandatu.

Przypominamy, że oprócz nowej formy uiszczenia mandatu karnego, ukarani nadal do dyspozycji mają możliwość opłacenia mandatu w tradycyjny sposób: przelewem lub wpłatą gotówkową na poczcie na konto wskazanego Urzędu Skarbowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również