Wiadomości z Orzesza

Nie zostawiaj dzieci ani zwierząt w nagrzanym aucie. Im też jest ciepło!

  • Dodano: 2021-06-24 08:45, aktualizacja: 2021-06-24 09:21

Mikołowska Policja apeluje o wrażliwość i odpowiedzialność w zakresie opieki nie tylko nad dziećmi ale i nad zwierzętami. Wysokie temperatury na zewnątrz powodują błyskawiczny ich wzrost w samochodach. Pamiętaj, nie tylko tobie jest ciepło!

Wydawać by się mogło, że sprawa jest oczywista

Każdego roku mundurowi apelują o rozwagę i odpowiedzialne zachowanie oraz uwzględnianie wysokich temperatur mając pod opieką dzieci oraz zwierzęta. Jak pokazują jednak różne sytuacje, tego rodzaju interwencje Policji nadal się zdarzają, a to oznacza, że problem ciągle jest.

Pamiętaj:

Przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Nie doprowadzaj do takich niebezpiecznych sytuacji. Mandat karny to najmniejsza konsekwencja. Przez brak rozwagi możemy mieć na sumieniu czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Nie bądź obojętny!

Gdy zauważysz że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu poinformuj o wszystkim Policję lub straż pożarną dzwoniąc pod numer telefonu alarmowego 112. Pamiętaj też o tym, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie zwierzęcia w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie go z pojazdu – włącznie z wybiciem szyby.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również